FK Kozlovice - Havířov

Napsal(a)
Zveřejněno v Zápasy starší žáci
čtvrtek, 13 červen 2019 20:26

GRATULUJEME! Starší žáci jsou vítězi Okresního přeboru!

V dalším mistrovském utkání proti Zábřehu jsme ukázali že máme formu jako hrom. Soupeře jsme převyšovali po všech stránkách. Dnes kombinace, bojovnost, herní projev - není co vytknout.
Borci jen tak dále, čekají poslední dva zápasy.

V dalším utkání krajského přeboru starších žáků přijel tým Nových Sadů, kteří jsou mometálně na 3. místě v tabulce, ale mají o 2 zápasy méně. Věděli jsme,že to nebude lehké utkání. Když se to vezme, tak po dohrávkách je to tým, který povede tuhle soutěž.
Kluci věděli, že musí hrát aktivně a poslechnout trenéry co jim řeknou.
V prvním poločase bylo vše jak mělo a na světelné tabuli svítilo 5:0. Ve druhé půli se utkání dohrávalo v pomalejším tempu, protože o vítězi bylo jasno.
Borci, dnes opravdu velmi dobrý výkon.
Teď se pořádně nachystat na Černovír, tam se ukáže jak na tom opravdu jsme. Jinak velká pochvala všem!!!

Ve vloženém středečním mistrovském utkání proti Konici jsme měli jednoznačný cíl - dále naplno bodovat. Dnes vázla kombinace, byli jsme nepřesní v přihrávkách, málo bojovní v osobních soubojích. Když se k tomu přidají chyby ve středu pole a vlastní brankou, nemohlo z toho vyjít nic, než konečná remíza a pak prohra v penaltovém rozstřelu.
Dnes jsme si za předvedený výkon nezasloužili ani tu remízu. Stále nás trápí vyhranost některých hráčů.
Borci je potřeba chodit pravidelně na tréninky tam vše začíná.

Dnešní utkání se Slavonínem se jevilo jako jednoduché. Hosté se pohybují na konci tabulky a to vždy mají hráči v hlavě, že to půjde samo, ale soupeř se nikdy neporazí sám.
V první půli bylo šancí mnoho a do kabin se šlo za stavu 2:1 - v náš prospěch. Herně to nebylo zlé, ale to naše zakončení... Na tom musíme zapracovat.
Jinak z výsledkem nakonec spokojenost.

Na další mistrovské utkání jsme zajížděli do Jeseníku, který je na 1. místě tabulky Krajského přeboru. Čekalo nás velmi těžké utkání a to se potvrdilo. První půle z naší strany - snad nejhorší poločas probíhající sezony, kdybychom prohrávali nikdo by se divit nemohl.
V poločase bylo v šatně trošku rušno a do druhé půlky nastoupilo úplně jiné mužstvo Kozlovic. Najednou hrajeme v pohodě a začneme se prosazovat. Po mnoha šancích dáváme branku ze standartní situace a jdeme do vedení 1-0 (Tvrdý). Z další krásné akce zvyšujem na 2-0 (Petráš). Na konci utkání opět ze standartní situace zvyšujeme na 3-0 (Ilík).
Borci za druhý poločas pochvala.

Dnešní utkání s Dubem, za deštivého počasí, mělo stejný průběh jako ostatní utkání. Šancí mnoho a branka žádná. Kdyby v 10. minutě svítilo na světelné tabuli skore 4:0, nikdo by se divit nemohl. Do kabin se odcházelo za stavu 2:0.
Po poločase jsme přidali další dvě branky a o vítězi utkání bylo jasno. Borc,i opět dobrá hra, jen proměňovat ty golové příležitosti.
Jen taková malá statistika máme s podzimem už 7 vítězných utkání v řadě. Teď nás ale čeká velmi těžký soupeř a to je mužstvo FK Jeseník, který tuhle soutěž vede suveréně. Z Jeseníku se nám nikdy nepodařilo dovést body, tak snad to zlomíme a sobotu dovezeme 3 body.

Utkání s Němčicemi bylo hodně podobné průběhem minulému utkání se Šternberkem. První poločas obléhání branky hostí, hodně tutových šancí, ale poločas 0:0.
Ve druhém poločase stejný průběh - šancí mnoho a ne a ne to tam spadnout. Po přibližně asi 9 rohovém kopu to tam spadlo, hlavou se trefil Štěpán Ilík.
Dnes zasloužené vítězství, hra konečně dobrá.

První jarní mistrovské utkání se Šternberkem, který se po podzimu umístil na 3. místě v tabulce, se nevyvíjelo vůbec lehce. Podle výsledku to vypadá jasně, ale nebylo tomu tak. Hosté byli od začátku utkání lepší v kombinacích i ve hře, ale naše bojovnost a chuť po výhře byla větší.
V první poločase se trefil Mackovík a Caletka, do šaten se šlo za stavu 2-0 pro nás.
Do druhého půle jsme opět nastoupili s tím, že vedeme, nic se stát nemůže a najednou jedna ranka a rázem je skore 2-1. Od této chvíle byla na našich borečcích vidět trošičku nervozita, ale za deset minut bylo 3-1 (Vaculík) a ke konci utkání padl ještě jeden gól (Chodilík) do sítě hostí.
Borci je potřeba pokračovat v nastaveném tempu, přidat trochu víc klidu do kombinace a zlepšit finální přihrávku, pak to půjde. V dnešním utkání musím pochválit dva hráče a to Štěpu Ilíka a Jardu Mackovíka.

V dalším utkání krajského přeboru starších žáků jsme přivítali 2. tým tabulky z Mohelnice. Věděli jsme, že to nebude lehké utkání. Cítili jsme ale, že máme formu z minulých kol, kde jsme opravdu podávali velmi dobré kvalitní kolektivní výkony. Proto jsme šli do zápasu s velkou motivací popasovat se s jedním z favoritů soutěže.
Utkání hosté sice začali aktivně, ale kluci drželi krok. Ke konci první půle se trefil z přímého kopu Niesner a skóre bylo 1-0. Hned za další dvě minuty, po rohovém kopu, bylo skóre 2-0 v náš prospěc.
V kvalitním utkání se tak hrálo až do konce ve vysokém tempu a je potěšitelné, že jsme zápas zvládli fyzicky i herně. Zaslouženě jsme získali 3 body a po podzimu skončíme na krásném 6. místě tabulky.
Důležitější však je zvyšující se kvalita individuálních výkonů i týmový výkon. Všem hráčům gratuluji a doufám, že v jarní části budeme dál pokračovat v tak kvalitních výkonech jak proti Mohelnici.
Za druhou část podzimní sezony velká pochvala všem!!!

IMG 20181103 113211

1. Slavičín