Šternberk - FK Kozlovice

Šternberk - FK Kozlovice

Zápasy muži

Pokud by se počítaly jen domácí zápasy, byli by fotbalisté Kozlovic v divizi E před nedělní podzimní derniérou překvapivě až v polovině tabulky. Domácí trápení úřadující mistr prolomil v závěrečném kole před pauzou, Holešovu dal čtyři góly a s fanoušky se rozloučil triumfem 4:1.

Tohle čekal málokdo. Úřadující mistr divize E z Kozlovic hovořil po dvou remízách ze zápasů ve svém areálu o domácím trápení. To mělo skončit v neděli, kdy na půdu druhého celku tabulky přijel poslední Kostelec na Hané. Nic jiného se nepředpokládalo. Nováček soutěže ale odjel se třemi body za výhru 2:0.

V posledním domácím zápase s Rýmařovem se postaral o jediný gól svého týmu, ve Vsetíně přidal Radek Smékal další dva a rozhodl o veledůležité výhře fotbalistů Kozlovic 3:1. Mistr divize E má na druhém místě tabulky právě na třetí Valachy už čtyřbodový náskok a momentálně úřaduje na hřištích soupeřů. „Je pro nás lepší hrát na větším hřišti. Myslím si, že máme takové typy hráčů,“ našel Smékal důvod trápení v domácím prostředí.

Slova jako ostuda nebo blamáž padala na hlavu rozhodčího Běláka po skončení utkání divize E mezi fotbalisty Kozlovic a Rýmařova. Domácí favorit remizoval 1:1, když v nastavené čase neproměnil penaltu po faulu, který ve vyhlášeném sportovním areálu u Přerova viděl snad jen hlavní arbitr.

Výhra 2:0 na horké půdě v té době čtvrtého týmu tabulky a velká pochvala od trenéra Davida Kobylíka. Fotbalisté Kozlovic dali zapomenout na poslední dvě ztráty a po triumfu v Bzenci jsou, zdá se, zpátky na vítězné vlně.

Zbytečný gól ve druhé minutě zápasu a ještě lacinější trefa přímo z rohového kopu. Fotbalisté Kozlovic sice dokázali v prvním poločase utkání s Novým Jičínem pokaždé srovnat zásluhou Petra Nekudy, po změně stran ale vyfasovali červenou kartu a v deseti rozhodující gól poslednímu celku tabulky vstřelit nedokázali.

Jedním ze šlágrů osmého kola divize E byl určitě souboj Holice, kterou úvod sezony zastihl ve skvělé a na poslední léta až nevídané formě, s lídrem a největším adeptem na postup do MSFL z přerovských Kozlovic. A hra tomu odpovídala. Jediné, co chybělo, byly góly. Jeden ale nakonec přece jen padl. Osmnáct minut před koncem se o něj zasloužil hostující Skopal a hosté si tak odvezli důležité tři body.

Bez Petra Nekudy a nečekaně i Lukáše Kaďorka, který v sobotu nastoupil pouze za B-tým, hájili fotbalisté Kozlovic vedoucí pozici v tabulce divize E na horké půdě Baťova. Na místě, kde na jaře pozdější vítěz soutěže padl 1:2 po emočně vypjatém zápase s potyčkou fanoušků po jeho skončení, došlo k dokonalé odplatě na hřišti.

Fotbalisté Kozlovic v neděli zvládli roli favorita, na domácím hřišti přehráli Skaštice poměrem 3:1. Trenér lídra divize E David Kobylík přesto bezprostředně po utkání nebyl na sto procent spokojený.

Souboj mistra a vicemistra divize E i dvou bývalých ligových fotbalistů na lavičkách Tomáše Slončíka a Davida Kobylíka. Nedělní bitva domácího Slavičína s Kozlovicemi přinesla očekávanou kvalitu a nakonec i výhru hostů, kteří zůstávají v soutěži stoprocentní na čele tabulky.