Nový Jičín - FK Kozlovice

Nový Jičín - FK Kozlovice

Zápasy muži

Tři body nadále ztrácí fotbalisté Kozlovic na vedoucí tým divize E ze Strání. V neděli porazili v domácím areálu 1. HFK Olomouc 3:0 a i když výsledek vypadá jednoznačně, je pro hosty, kteří venku nevyhráli od 16. září, dosti krutý.

Po středeční dohrávce s lídrem čekala na fotbalisty Kozlovic v neděli další náročná práce. Proti jedenáctému Baťovu opět chybělo hned pět zraněných hráčů základní sestavy a od začátku naskočili dva dorostenci. Domácí kozli navíc potřebovali po čtyřech zápasech konečně vyhrát.

Se dvěma dorostenci v základní sestavě nastoupili fotbalisté Kozlovic do souboje dvou nejlepších týmů divize E. Na vině byla rozsáhlá marodka, kterou hned v úvodu středeční dohrávky se Stráním umocnilo nucené střídání dalšího zraněného křídelního hráče Štěpána Smolky. Kozlovice i tak uhrály s lídrem remízu 1:1.

Fotbalisté Kozlovic promarnili šanci napravit nezdar ze hřiště Nových Sadů a přiblížit se vedoucímu Strání na rozdíl dvou bodů. Doma jen remizovali se Slavičínem 2:2, o tři body je v 79. minutě připravil nešťastný vlastní gól střídajícího Jana Vogla.

Velice zajímavý duel přinesl zápas devatenáctého kola divize E mezi Novými Sady a Kozlovicemi. Domácí v něm favorita zaskočili už v prvním poločase, když si poměrně rychle vybudovali dvoubrankové vedení. Kozli se pak nenechali zahanbit a vyrovnali, aby rozhodující trefu do jejich sítě přidal střídající Anh Tuan Nguyen, jeden z mladých novosadských talentů.

Tohle derby mělo favorita. A velkého. Kozlovice na domácí půdě svou roli potvrdily, porazily přerovskou Viktorku jasně 5:1 i před zraky bývalého reprezentačního trenéra Pavla Vrby a přiblížily se vedoucímu Strání na rozdíl jediného bodu. Domácí dohrávka s lídrem se navíc blíží.

V rámci sedmnáctého kola divize E se spolu střetly dva celky z Olomouckého kraje. Šternberk a Kozlovice. A co zápas mezi nimi rozhodlo? Bezesporu produktivita. Zatímco domácí borci ze spousty svých příležitostí skórovat nedokázali, favorizování hosté z okraje Přerova jimi nepohrdli a i díky dvěma přesným zásahům dvacetiletého Jakuba Vyhlídala zvítězili jednoznačně vypadajícím výsledkem 3:0.

Pokud by se počítaly jen domácí zápasy, byli by fotbalisté Kozlovic v divizi E před nedělní podzimní derniérou překvapivě až v polovině tabulky. Domácí trápení úřadující mistr prolomil v závěrečném kole před pauzou, Holešovu dal čtyři góly a s fanoušky se rozloučil triumfem 4:1.

Tohle čekal málokdo. Úřadující mistr divize E z Kozlovic hovořil po dvou remízách ze zápasů ve svém areálu o domácím trápení. To mělo skončit v neděli, kdy na půdu druhého celku tabulky přijel poslední Kostelec na Hané. Nic jiného se nepředpokládalo. Nováček soutěže ale odjel se třemi body za výhru 2:0.

V posledním domácím zápase s Rýmařovem se postaral o jediný gól svého týmu, ve Vsetíně přidal Radek Smékal další dva a rozhodl o veledůležité výhře fotbalistů Kozlovic 3:1. Mistr divize E má na druhém místě tabulky právě na třetí Valachy už čtyřbodový náskok a momentálně úřaduje na hřištích soupeřů. „Je pro nás lepší hrát na větším hřišti. Myslím si, že máme takové typy hráčů,“ našel Smékal důvod trápení v domácím prostředí.

7. Slavičín 24

9. Kostelec na Hané 24 27