Frýdlant n/O - Kozlovice

Frýdlant n/O - Kozlovice

Zápasy muži

Po víkendové „povinné“ výhře 3:1 na hřišti předposledního Brumova utrpěli fotbalisté Kozlovic debakl ve Frýdlantu. Na půdě Beskydského klubu padli vysoko 0:4 a nejvyšší patra divizní tabulky se jim vzdalují.

Potřetí v řadě doma ztratili důležité body v boji o čelo divizní tabulky. Fotbalisté Kozlovic v neděli remizovali 2:2 s Novými Sady. Vzhledem k vývoji ale mohou být s bodem poměrně spokojeni. Ještě v 64. minutě totiž prohrávali 0:2.

Přímý souboj se sousedem v divizní tabulce fotbalistům Kozlovic nevyšel podle představ. V domácím prostředí podlehli Novému Jičínu 0:1. Zatímco soupeř poskočil na třetí místo, Kozlovice o jedno místo klesli a momentálně jsou páté.

Po třech zápasech bez výhry zabrali v pravý čas. Fotbalisté Kozlovic ve šlágru 14. kola divize E uspěli po infarktovém závěru bitvy s Dolním Benešovem.

Duel lídra divize s pátým celkem tabulky, ale také „královský“ souboj bratrů nabídl jeden ze šlágrů 12. kola soutěže. Vedoucí Kozlovice, které v sezoně doma ještě neztratily ani bod, v neděli hostily okresního rivala z Ústí.

Fotbalisté Kozlovic se v případě nedělní výhry nad trápícím se Brumovem mohli posunout do čela divize. Jenže hosté na Přerovsku hlavně v první půli podali houževnatý výkon, pomohla jim šťastná branka, a rázem to s favoritem vypadalo všelijak. Kozli však nakonec ve druhém poločase otočili vývoj utkání, zvítězili 2:1 a opět kralují tabulce.

Po osmi zápasech inkasovali pouze třikrát a se dvaceti body vedou divizi. Fotbalisté Kozlovic se díky sobotní ubojované výhře 1:0 nad Šternberkem osamostatnili na čele tabulky. O jediný gól se na těžkém a bahnitém terénu postaral střídající žolík trenéra Romana Matějky Štěpán Přikryl.

Za dvacet minut bylo prakticky hotovo. Fotbalisté Kozlovic na půdě posledních Petrovic potvrdili roli favorita, když zvítězili 4:1. Ve 21. minutě už to po druhé brance Lukáše Kaďorka bylo 3:0. Kozli tak mají po sedmi kolech společně s nováčkem z Ústí 17 bodů. Divizi E zatím kralují dva celky z přerovského okresu.

Dvanáct žlutých karet, z toho jedna znamenala červenou, pěkná návštěva a jediný gól. Takové bylo utkání 6. kola fotbalové divize E mezi domácími Kozlovicemi a nováčkem soutěže ze Vsetína. Kozli díky těsné výhře 1:0 získali upracované tři body a v tabulce se osamostatnily na druhém místě.

Ani deštivé počasí neodradilo 350 fanoušků Bohumína zajít si na pořádný fotbal. K polským hranicím v neděli totiž zavítal lídr divize z Přerovska. Kozlovice přes svou ofenzivní sílu tentokrát gól nevstřelily a odjížděly s bodem po bezbrankové plichtě. Vše ale mohlo být jinak.

4. Dolní Benešov 25 48
7. Opava B