Olomoucký kraj

Mladší žáci darovali Zábřehu bod - 6.6.2015

Napsal(a)  FK Kozlovice neděle, 07 červen 2015 13:31
Mužstvo mladších žáků Mužstvo mladších žáků FK Kozlovice

Utkání se Zábřehem slibovalo mnohé - od vyrovnaného průběhu utkání, obav z výkonu rozhodčího, popřípadě nevhodného chování diváků atd. Co skutečně zápas přinesl? Za prvé skandální výkon rozhodčího nepřišel - rozhodčí Chládek naštěstí nepřijel - utkání s přehledm odřídil Martin Odstrčil a napříkald proti domácím odpískal dva pokutové kopy. Za druhé výkon domácích borců, s herní převahou především v prví půli, jejich vedení 3:1 a malý smutek na konci utkání. Za třetí výkon zábřehského mládí, s kvalitou především v druhé půli, jejich velký tlak ke konci zápasu a zasloužené vyrovnání na 3:3. A za čtvrté skvělé fanoušky, zdravě fandíci maminky a tatínky. A možná za páté i spokojené trenéry a vedoucí.

Co na utkání říkal ten domácí, jak jej viděl on? Vizte: "Utkání se hrálo za velkého vedra, které jako by naše hráče uspávalo. Nemohli jsme se dostat pořádně do tempa, nedařilo se nám držet míč na nohou a následné nahánění soupeře nás stálo strašně moc sil. Utkání jsme si udělali těžší po hrubé chybě obrany, kdy nám propadl dlouhý nakopnutý míč a vše hasil vyběhnutý Mára penaltovým zákrokem - 0 : 1. Do poločasu jsme sice po zásluze vyrovnali a měli i další velké šance, ale kvalita tomu prostě chyběla. O poločase jsme si říkali, že hosté hrající na dvě vyrovnané sedmičky budou mít možná v tom vedru více sil a proto musíme hrát na doraz. Druhý poločas se skutečně vyrovnal a hosté se tlačili více do útoku. Od nás to opravdu nebylo nic moc, ale i tak jsme dali další branku, a když Dominik 13 minut před koncem krásným trestným kopem zvyšoval na 3 : 1 vypadalo to dokonce na vítězství. Posledních deset minut jsme však nepochopitelně nezvládli a hostům remízu doslova darovali. Nejprve jsme nechali nejlepšího hráče hostí jednoduše vystřelit a snížit na 3 : 2. No a nakonec jsme 4 minuty před koncem dalším úplně nesmyslným penaltovým zákrokem soupeři bod doslova darovali. V takto těžkém utkání nemůžeme vyrobit dva pokutové kopy a i když hosté měli velkou fotbalovou kvalitu, určitě jsme měli utkání dotáhnout do vítězného konce. Závěrem si ale neodpustím vzpomínku na podzimní křivdu, na kterou se prostě nedá zapomenout. Škoda že takto výborně nepískal rozhodčí i na hřišti v Zábřehu!"