Výborná obrana a gólman. Kozli mají další výhru - 29.5.2016

středa, 01 červen 2016 13:11
Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Autor: DENÍK

Kozlovice – Na jaře patří jednoznačně k tomu nejlepšímu z divizní skupiny D. Fotbalisté Kozlovic toto tvrzení potvrdili i v nedělním domácím utkání proti Žďáru nad Sázavou. Díky kompaktnímu výkonu v obraně a dvěma využitým šancím zvítězili 2:0.

Kozlovice Fotbalový klub Kozlovice
Žďár FC Žďár nad Sázavou
  • Kozlovice: T. Bureš – Krejčíř, Martin Král, Michal Král, Heger – Kaďorek, Axamit, Tomčík, Vojtášek (71. Drápal) – Žůrek (89. Ťápal), Galetka
  • Žďár: J. Bureš, Vomela, Wasserbauer, Peňáz – Jurnečka, Mašek, Nedvěd, Sodomka, Trojánek – Válek (64. Nuhič)
  • Rozhodčí: Kaloč – Škrobák, Lysák
  • Branky: 29. Galetka, 54. Kaďorek (pk)
  • Žluté karty: Vojtášek, Axamit, Kaďorek, Martin Král – Mašek, J. Bureš
  • Červené karty: -

Dvě kola před koncem soutěže tak nejen, že drží pátou příčku, směle pokukují i po vyšších pozicích.

Utkání se v úvodu přitom nevyvíjelo podle představ kozlovického trenéra.

„Ze začátku nám zápas nevycházel. Prvních patnáct minut nebylo ideálních, soupeř se dostal do tutových šancí, kdy šel dvakrát sám na Bureše, který nás podržel. Pak se hra vyrovnala," přiblížil domácí kouč Roman Matějka.

Jeho svěřenci však projevili výbornou produktivitu. Snad ze druhé vážnější situace totiž skórovali, odkop Martina Krála skočil až do vápna k Liboru Žůrkovi, který výstavně z voleje překonal Jíchu v brance Žďáru.

Hosté ale byli nadále nebezpeční a ukazovali svou kvalitu. Šance Jurnečky ani Trojánka však gólem neskončily.

„Soupeř byl velice dobrý. Byl jsem překvapen, jak dobře hrál kombinačně, jen byl trošku bezzubý ve finální fázi. My jsme byli kompaktní hlavně v obraně. Od toho se nám hra odvíjela. Hrozili jsme i ze standardek," byl spokojen Matějka.

Žďas byl po změně stran ještě aktivnější, byli to však Kozli, kdo hrozil díky nebezpečným brejkům. Jeden z nich po rohu soupeře založil dlouhým výhozem gólman Bureš, Kaďorek si pak v úniku počínal mazácky a dával na 2:0. Hosté už se na odpověď nezmohli.

„Chodili jsme hodně do nebezpečných brejků, protože soupeř měl pak tu obranu hodně otevřenou. Samozřejmě mě těší nula vzadu," řekl domácí trenér.

Kozlovice mají ještě teoretickou šanci dokonce na první místo. Reálnější je však posun na čtvrté, které okupuje překvapení soutěže z Tasovic. V dalším utkání už ale na Kozly čeká těžký boj v Šumperku proti skokanovi jara. Sezonu pak uzavřou doma v možném přímém boji o páté místo s Rosicemi.

„Chtěli jsme být v horní polovině tabulky, to už nám asi vyjde. Byl bych hrozně rád za páté místo. Když to bude výš, bude to výš. Teď se ale musíme soustředit na další zápas, Šumperk je hodně kvalitní soupeř, který má formu jako býk," připomněl závěrem Roman Matějka.

Autor článku: Ivan Němeček; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

Číst 3781 krát Naposledy změněno středa, 01 červen 2016 13:24