Viktorie v přípravném zápase porazila Kozlovice

čtvrtek, 25 červenec 2013 12:10
FK Kozlovice – 1.FC Viktorie Přerov FK Kozlovice – 1.FC Viktorie Přerov Autor: DENÍK/Jan Pořízek

Kozlovice – Ve svém třetím přípravném zápase před sezonou se fotbalisté 1.FC Viktorie Přerov dočkali vítězství. Stalo se tak při utkání v Kozlovicích, které ovládli po brankách Hrabala, Přikryla a Zaorala při skóre 3:0.

logo-fk-kozloviceFK Kozlovice – 1.FC Viktorie Přerovlogo 1fc prerov

• Branky: 17. Hrabal, 62. Přikryl, 65. Zaoral.
  • 1.FC Viktorie Přerov: Švéda – Hrabal, Hýbner, Hrušák, Bubeník – Zaoral, Bernard, Schlehr, Koutný – Hrubý, Dlouhý.
  • Střídali: Sohlich, Pavelka, Mika, Přikryl.
  • Trenér: Richard Švehlík.
  • FK Kozlovice: Mánek – Střelec, Michal Král, Omelka, Řehák – Martin Král – Kaďorek, Stokláska, Heger, Zbožínek – Navrátil.
  • Střídali: Matula, L. Dohnal.
  • Trenér: Tomáš Martínek.

Hostům ze základních sestavy chyběl jen Ondřej Václavíček, který rehabilituje se zraněním ruky. „Jinak jsme mohli nastoupit prakticky v nejsilnějším složení. Ondra by měl snad dnes začít pozvolna vyklusávat," pověděl Richard Švehlík, trenér 1.FC Viktorie Přerov.

V kompletním složení nebyl ani domácí tým, který se musel obejít bez tří hráčů základní jedenáctky.

Cestu Viktoriánů za vítězstvím odstartoval úvodní trefou Hrabal, který po sedmnácti minutách z těžkého úhlu propálil Mánka. Kozlovičtí byli aktivní a měli také na svých kopačkách několik gólovek, ale Švédova klec zůstala netknuta.

„Vytvořili jsme si tři velké příležitosti, škoda, že se nám je nepodařilo proměnit. Jako třeba tu, kdy z nějakých osmnácti metrů střílel Řehák a bylo z toho bohužel jen břevno," připomněl jednu z největších šancí Kozlovic jejich trenér Tomáš Martinek.

Jeho svěřenci hráli nápaditý fotbal, kterému chyběl jen kýžený gól. Blízko k zakončení byl i Stokláska, který nedosáhl na centr Kaďorka.

Konstrukce branky byla orazítkována i na druhé straně, po rohu se k tomu přičinil Hýbner.

„V první půli byly Kozlovice více než vyrovnaným soupeřem. Domácí si vytvořili hned několik gólových situací, ale paradoxně jsme se ujali vedení my," popsal prvních pětačtyřicet minut zápasu Richard Švehlík, trenér divizního Přerova.

Na další gól si početné publikum muselo počkat do dvaašedesáté minuty. Zahrávaný rohový kop sice usměrnil nejprve do břevna Hrušák, ale míč vzápětí dorazil do sítě pohotový Přikryl.

„Do té šedesáté minuty jsme hráli s Přerovem vyrovnanou partii. Posléze, jak jsem sestavu trošku prostřídal, tak nás hosté začali pozvolna přehrávat. Soupeř byl agresivnější a ukázalo se, že rozdíl mezi krajským přeborem a divizí je znát," zmínil Martinek.

Hostující Přikryl připravil i gól následující, když vybojoval balon a přesným pasem vyslal do zakončení Zaorala, který se nemýlil.

„Druhá půle už byla prakticky zcela v naší režii. Svou převahu jsme také korunovali dvěma vstřelenými brankami. Myslím si, že jsme na tom v závěru byli lépe i kondičně," ocenil své svěřence Švehlík.

„Zápas určitě svůj účel splnil. Hrálo se v rychlém tempu, utkání mělo nasazení, odehrála se spousta soubojů. Rozhodně konfrontace s Kozlovicemi pro nás nebyla jednoduchá. Jsem rád, že hlavně ve druhé půli hráči ukázali svou kvalitu a mohl jsem být s jejich výkonem trošku konečně spokojený," dodal lodivod Viktoriánů.

„I přesto, že jsme prohráli, tak s výkonem hráčů jsem spokojený. Před utkáním jsem v šatně hráčům řekl, že chci aby odvedli na hřišti potřebný kus práce, a to si myslím, že splnili. Kluky musím za předvedený výkon pochválit," řekl Martinek.

Další přípravný zápas čeká Přerovany už v sobotu, kdy na domácí půdě od 17 hodin změří své síly s Hněvotínem. Kozlovice se představí na hřišti v Prosenicích, kde sehrají duel s týmem z Napajedel.

Autor: Jaroslav Pazdera

Číst 5489 krát Naposledy změněno pátek, 03 leden 2014 21:26