FK Kozlovice - Baťov

FK Kozlovice - Baťov

V souboji Kozlovic s béčkem Holice padaly branky i červené karty

neděle, 01 červen 2014 00:00
FK Kozlovice – 1.HFK Olomouc B FK Kozlovice – 1.HFK Olomouc B Autor: DENÍK/Jan Pořízek

Tak to byl zápas se vším všudy. Nedělní slunečné odpoledne přilákalo do sportovního areálu Kozlovic tradičně vysokou návštěvnost. Přítomní diváci nemohli litovat. Hrál se ofenzivní fotbal, padaly branky a na hřišti bylo pořádně živo.

fk-kozloviceFK Kozlovice – 1.HFK Olomouc B 1hfk-olomouc

• Branky: 11. Václavíček, 23. Navrátil, 65. Heger, 68. Šolin, 77. Kaďorek z pen. – 53. Krumpolc, 61. Manina, 68. Blažkovský.
  • Rozhodčí: Moták – Knoll, Přikryl.
  • ŽK: Střelec, Mich. Král, Schlehr, J. Dohnal – Stejskal, Grézl, Drmola, Klobáska.
  • ČK: 30. Zezula – 75. Drmola a 88. Stejskal.
  • Kozlovice: Kadlec – Střelec, Zezula, Mich. Král, Heger – Šolín, Václavíček, Schlehr, Talla, T. Mackovík – D. Navrátil. Střídali: Kaďorek, Petráš, J. Dohnal.
  • Hrající asistent trenéra: : Jan Dohnal.
  • 1.HFK Olomouc B: 1.HFK Olomouc B
  • Trenér: Roman Sedláček

Už po jedenácti minutách hry se poprvé měnilo skóre, když Stejskala v hostující brance překonal Václavíček. Hrálo se stylem nahoru – dolů a bylo pouze otázkou času, kdy padnou další branky. Poločasové vedení Kozlovic navýšil kanonýr Navrátil a vypadalo to, že domácí udělí bojovným hostům lekci z produktivity.

„Hráčům jsme v kabině řekli, ať pokračují ve stejném výkonu. Byli jsme fotbalovější a dravější, pouze nám v poločase chyběl vstřelený gól. Domácí obránci působili těžkopádnějším dojmem, naše rychlost jim dělala problémy, z čehož pramenila také udělená červená karta. Mohly být i dvě, ale bohužel sudí ten faul na našeho hráče asi přehlédl," pověděl Roman Sedláček, trenér holické rezervy.

Komplikací pro již jistého vítěze krajského přeboru však bylo po půl hodině zmíněné vyloučení Zezuly, který stáhl unikajícího soupeře, na kterého už čekala jen kozlovická branka s jejím strážcem.

„Věděli jsme, že kluci z HFK se na nás dobře připraví a očekávali jsme, že se bude hrát rychlý fotbal a budou padat branky. Samozřejmě jsme měli to vedení ale udržet," zmínil Jan Dohnal, kapitán domácího týmu, který se při neúčasti trenéra Tomáše Martinka ujal hodnocení zápasu.

Ve druhém dějství se karta obrátila. Rychlonozí hosté dělali domácím v obraně značné problémy a každý jejich průnik „smrděl" gólem. Za svou aktivitu byli Holičtí odměněni. Krumpolc s Maninou srovnali stav.

Na druhé straně sice Heger vrátil Kozlovicím vedení, ale brzy na to srovnal Blažkovský. Sotva se diváci stačili rozkoukat už padl další gól, pod který se tentokrát podepsal Šolin.

Hosté byli divokým průběhem podrážděni, a to se jim nevyplatilo za faul v pokutovém území vyfasoval Drmola druhou žlutou kartu a musel jít předčasně pod sprchy. Kaďorek z následné penalty zvýšil vedení domácích na 5:3, čímž také rozhodl o jejich výhře. „Že padlo tolik karet? Tak samozřejmě roli hrály emoce, mezi oběma týmy byla velká soutěživost. Rozhodčí to nezvládl, pak už nervy tekly i nám na lavičce. Musíme to lépe ustát," zmínil Dohnal, který také za protesty vyfasoval žlutou kartu.

Divoký zápas uzavřel v samotném závěru ještě gólman Stejskal, který vyfasoval taktéž druhou žlutou a musel hřiště opustit.

„Za stavu 2:2 a následně 3:3 jsme Kozlovice měli na lopatě. Bohužel jsme si nechali dát naprosto zbytečné góly po tak školáckých chybách. Všech pět branek bylo opravdu laciných," kroutil hlavou Sedláček.

„Zaplaťpánbůh, že jsme nakonec vyhráli a ten samotný průběh po červené kartě ustáli. Ten zápas měl i to, co mít neměl, ale myslím si, že se to divákům muselo líbit," zhodnotil duel domácí záložník Dohnal.

„Kluci podali výborný výkon a určitě se nemají za co stydět. Jsou to mladí kluci a jejich výkonnost jde nahoru, což v Kozlovicích potvrdili. Pro diváky to byl fantastický zápas. Domácí mě trošku zklamali tím, že hráli jednoduchý fotbal," dodal trenér hostů.

Autor člábku: Jaroslav Pazdera.

Číst 6071 krát Naposledy změněno úterý, 01 červenec 2014 21:43