5:1 (2:0)

Tým Kozlovic v předehrávce divize naplno bodoval - 10.9.2014

středa, 10 září 2014 00:00
Ilustrační foto Ilustrační foto Autor: DENÍK/Jan Pořízek

Ostrava – do zápasu s Vítkovicemi vyrazilo s hráči i skalní jádro fanoušků a ani ti se mezi Ostravaky neztratili. Muži zvítězili a fanoušci ti i v tak malém počtu překřičeli tamější domorodce a nezapomenutelně místním okomentovali všechny okamžiky utkání.

logo-mfk-vitkoviceMFK Vítkovice – FK Kozlovice logo-fk-kozlovice
1:3 (0:3)

• Místo utkání: Stará Bělá
  • Branky: 8. Kaďorek, 21. Schlehr, 41. Přikryl.
  • Rozhodčí:Galásek – L. Kneisl, Tacina.
  • ŽK:Schlehr
  • ČK:-
  • Diváků: 200
  • Kozlovice: Mánek – Koplík, Mar. Král, Petráš, Střelec – Schlehr, Dlouhý, Kaďorek, Přikryl (82. Heger), Koutný (88. Fröde) – Navrátil (90. Maduda).
  • Trenér: Kamil Štěpaník.

Místo stadionu Vítkovic na obě výpravy čekal areál ve Staré Bělé, který připomínal areál Kozlovic před rokem 2004 – sousedství tenisových kurtů, hospoda, gril, venkovní posezení, dřevěné lavičky ve dvou řadách na svahu, nerovná hrací plocha atd.

A zde, na předměstí Ostravy, poprvé fandy z Kozlovic bylo pořádně slyšet v 8. minutě, kdy se prosadil po samostatném úniku Kaďorek a do konce poločasu už ústa nezavřeli. Gól znovu křičeli v 21. minutě, kdy zvyšoval na 2:0 Schlehr, a od 35. minuty komentovali rozklad domácí hry, kdy bránili jen dva hráči a zbytek jejich spoluhráčů jen přihlížel, a co minutu zahozenou šanci Kozlovic – Navrátil samostatný únik neproměnil, Přikryl dvě gólovky jakbysmet, Schlehr z bezprostřední blízkosti trefil jen břevno. Až 42. minuta přinesla vysvobození a tolik očekávaný gól, oproti předešlým tutovkám Přikrylovi k němu stačila teč střely.

Po prvních 45. minutách se fanoušci mohli u piva a klobásy usmívat, 3:0 pro hosty, to proti aspirantovi na divizní titul nikdo nečekal.

Úsměv jim nezkazil ani druhý poločas, kdy domácí pořádně zatlačili. Od 50. minuty, kdy snižoval domácí Hruzík, se Kozlovice už jen sporadicky dostávali za polovinu hrací plochy. Oproti prvnímu poločasu hosté nedokázali využít domácí hry na tři obránce a brejkové situace končily na špatné přihrávce. Zároveň ale domácí nedokázali stále najít skulinu ve zhuštěném středu hostující obrany a bohužel pro ně hřiště menších rozměrů jim neumožnilo využít jejich rychlosti a lepší techniky. Kromě uzemní převahy a náznaků brankových příležitostí se tak Vítkovice dostaly jen do jednoho nebezpečného zakončení, které v 77. minutě brankář Mánek ke spokojenosti přihlížejících Kozlovčáků vyřešil.

Po zápase ve Vítkovicích si můžeme odškrtnout, že na rozdíl od minulých utkání venku jsme hráli v obou poločasech dobře a 3 body jsme si zasloužili, v prvním poločase jsme neinkasovali a žádný hráč Kozlovic nebyl vyloučen.

Poznamenejme: Oproti minulému utkání udělal Kamil Štěpaník v základní sestavě 2 změny, místo Šolína a Hegera nastoupil Dlouhý se Střelcem. Šolín nehrál kvůli disciplinárnímu řízení, DK ŘK pro Moravu mu vyměřila 1 zápasový trest, v utkání s Hranicemi už bude moci, stejně jako dříve trestaný Václavíček nastoupit. Michal Král po zranění v Rýmařově usedl mezi náhradníky, do utkání nezasáhl. Tomáš Maduda se stal nejmladším hráčem, který v mistrovském utkání mužů nastoupil, bylo mu 15 let.

V příštím utkání nás čekají Hranice. Poslední mistrovská utkání s tímto soupeřem jsme sehráli v Krajském přeboru v sezónách 2010/11 a 2011/12 a bilanci máme negativní. Ze čtyř utkání jsme 3 prohráli a v jednom remizovali (1:2, 1:4, 2:3, 2:2). Ze současné sestavy Kozlovic tyto zápasy s Hranicemi pamatuje 8 hráčů. Michal Král vstřelil Hranicím ve dvou utkáních branku.

S Hranicemi se utkáme doma v neděli 14.9.2014 od 15:30.

Autor článku: Marek Baďura.

Číst 4617 krát Naposledy změněno sobota, 20 září 2014 10:01