5:1 (2:0)

Tři údery ve druhém poločase. Kozlovice přehrály Velké Karlovice - 1.10.2016

pondělí, 03 říjen 2016 18:39
Muži FK Kozlovice ročník 2016/17 Muži FK Kozlovice ročník 2016/17 Autor: DENÍK

Velké Karlovice, Kozlovice – Jako noc a den. Tak působila poslední dvě divizní střetnutí fotbalistů Kozlovic. Domácí selhání s Pustou Polomí dokonale napravili v sobotu na hřišti Velkých Karlovic. Kozli díky třem brankám ve druhé půli zvítězili 3:0. Střelecky se navíc probudil kanonýr Libor Žůrek způsobem, jakým kdysi zářil v Baníku Ostrava – jako žolík ze střídačky.

„Bylo to jako nebe a dudy. Kluci k tomu utkání přistoupili úplně jinak než k předešlému domácímu zápasu. Mělo to parametry kolektivního výkonu," byl spokojen brankář Tomáš Bureš, který se při absenci Romana Matějky posadil na trenérskou lavici.

Do zápasu tedy tentokrát nezasáhl, šanci dostal Roman Konečný. „Bylo to tak podle mě správně. Kouč Matějka byl indisponovaný, tak mi přišlo správné, abych to jako asistent sledoval ze střídačky. A vypadá to, že to bylo dobré rozhodnutí," pousmál se Bureš.

Do vedení šly Kozlovice rychle po změně stran. Už ve 48. minutě se prosadil Tomáš Hrušák. Uklidňující branku přidal v 80. minutě po brejkové situaci tentokrát střídající Libor Žůrek. Jednalo se o první trefu exligového kanonýra v sezoně. Definitivní tečku za zápasem pak znovu do otevřené obrany napsal Ondřej Kyselák.

„Hráli jsme týmově, působili jsme jako jeden trpělivý mančaft. Od stavu 1:0 jsme hráli poctivě v bloku a asi od 75. minuty to soupeř otevřel a riskoval. My jsme chodili do otevřené obrany," popsal závěrem Tomáš Bureš.

V dalším kole Kozli na domácím pažitu přivítají Havířov. Ten zatím figuruje na druhém místě tabulky. Atraktivní duel je na programu v neděli od 15 hodin.

Autor článku: Ivan Němeček; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

poznámky:

1. Sestava Kozlovic: Konečný – Střelec, Tomčík, Sikora, Heger (30. Šolín) – Martin Král – Kaďorek, Matocha, Hrušák (86. Hradil), Kyselák – Přikryl (75. Žůrek)

2. Branky Kozlovic: 48. Hrušák (2), 80. Žůrek (1), 90. Kyselák (2)

3. OT (ŽK): Tomčík (2)