2:0 (0:0)

Skvělý start pro Kozlovice! Polnou porazily 3:0 - 9.8.2015

pondělí, 10 srpen 2015 14:58
Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Autor: DENÍK

Kozlovice – Lepší vstup do nové sezony si fotbalisté Kozlovic nemohli přát, v sobotním horkém odpoledni zvítězili nad celkem z Polné jasně 3:0. Výhra se ale nerodila úplně hladce. V kádru ještě chyběla největší posila Libor Žůrek, na výkonu Kozlovic ale jakákoliv absence nebyla znát.

Zvučná akvizice Kozlovic nemá definitivně dořešený transfer z Rakouska, v útoku domácích se tak objevili Adam Galetka s Radkem Janoštíkem. Se svými spoluhráči se jim podařilo získat před odchodem do šaten nadějný dvoubrankový náskok.

Nejprve se v 16. minutě prosadil po standardní situaci Martin Král, o čtvrthodinu později přidal druhou branku zápasu právě Janoštík. Ten využil Galetkova počínání při souboji jeden na jednoho a jeho následného centru.

Utkání se ale mohlo vyvíjet úplně jinak, to kdyby Polná využila obrovskou šanci hned z první minuty.

„Nebylo to vůbec jednoduché vítězství. Prvních deset minut měla navrch Polná, pak jsme pomalu převzali aktivitu my. Začali jsme si vytvářet šance, mohli jsme dát v první půlce i více než dvě branky," řekl po utkání trenér Kozlovic Roman Matějka.

Ani ve druhém poločase se devátý celek minulé sezony divize D z Polné nezmohl na odpověď. Postaral se o to hlavně brankář Kozlovic Petr Kadlec, který nebezpečnou snahu hostů skvěle eliminoval.

Naopak to byli domácí, kdo zasadil soupeři rozhodující direkt. Galetka v 68. minutě překonal hostujícího gólmana Jindřicha Skočdopole potřetí. V Kozlovicích se tak pomalu mohlo začít slavit.

„Ve druhém poločase jsme nedokázali využít dva slibné brejky, soupeř nás pak zlobil. Podržel nás Petr Kadlec, který chytil minimálně dvě tutovky. Pod tlakem jsme pak z dalšího brejku dokázali po dobré kombinaci dát na 3:0," těšilo kouče Kozlovic. Ten byl spokojen s kolektivním výkonem svého celku.

„Musím kluky pochválit, zvládli jsme to týmově. Když šla ve druhé půlce Polná do tlaku, tak i střídající hráči zahráli tak, že tlak soupeře opadl. Jsme tým o osmnácti lidech," byl spokojen Matějka.

Jeho svěřence čeká druhý zápas v sobotu na hřišti Rosic, které zvítězily stejným poměrem jako Kozlovice na půdě Bystřice nad Perštejnem.

FK Kozlovice – TJ Slavoj Polná 3:0 (2:0)

Branky Kozlovic: 16. Martin Král, 31. Janoštík, 68. Galetka

Sestava: Kadlec – Střelec, Tomčík, Dostál, Heger – Kaďorek, Martin Král (Nevřela), Schlehr, Sikora (Hradil) – Galetka (Axamit), Janoštík. Trenér: Roman Matějka.

Autor článku: Ivan Němeček; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

Číst 4656 krát Naposledy změněno pondělí, 10 srpen 2015 15:07