5:1 (2:0)

S Hranicemi vše při starém, 3 body jdou z Kozlovic - 14.9.2014

neděle, 14 září 2014 17:30
Kozlovice (v pruhovaném) proti Hranicím Kozlovice (v pruhovaném) proti Hranicím Autor: DENÍK/Jan Pořízek

Kozlovice - Statistiky hovořily pro Hranice, také sázkové kanceláře a sázející favorizovali hosty, nedělní odpoledne ukázalo, že se na rozdíl od utkání ve Vítkovicích nemýlili. Kozlovice navázaly na utkání sehraná v Krajském přeboru a potřetí v řadě doma s Hranicemi prohrály.

• Trenér: Kamil Štěpaník.

Historie se tedy opakovala, přesto jsme zaznamenali několik poprvé.

Poprvé v divizi se nám nepodařilo vstřelit branku, a to přesto, že jsme měli tři dobré příležitosti míč za záda brankáře Tomečka poslat. První dvě v prvním poločase, kdy byla síla ještě s výsledkem něco udělat, nicméně Dlouhý míč ve 13. minutě do sítě neprotlačil a Přikryl o 20 minut později dopadl podobně. Třetí příležitost se naskytla až v 70. minutě, vzhledem k předváděné hře byla spíše malým zázrakem – Koplíkovi radost překazil bravurním zákrokem hostující brankář.

Přiznejme si ale, že Hranice měli brankových příležitostí daleko více a klidně po prvních 45 minutách mohly vést o 4 branky a na konci utkání mohl svítit ukazatel 0:6. Jediným okamžikem, kdy se o výsledek mohly obávat, byla 30. až 40. minuta.

Poznamenejme: Naposledy jsme v utkání doma nedali branku 22.9.2013. Zápas s Medlovem tehdy skončil 0:0.

Poprvé mistrovské utkání Kozlovic řídili rozhodčí s ligovou minulostí, přesto diváky příliš nenadchli. Asistentovi Slavíkovi měli za zlé, že neviděl ve 13. minutě míč přejít brankovou čáru (popravdě kdo jej za čárou skutečně viděl?), hlavnímu rozhodčímu Handlířovi spílali za střet hostujícího útočníka s Václavíčkem, po němž padl třetí gól Hranic. Nelíbilo se jim ani vystupování hlavního arbitra, který utkání odchodil a více než hru sledoval hodinky.

Dále posedmé v rozehrané soutěži nedokázala být naše obrana stoprocentní a několikrát inkasovala.

Poznamenejme: Jen v sezóně 2008-2009 jsme v prvních sedmi utkáních dostali více branek než letos – a to 18 – a v sezóně 2011-2012 měli delší sérii, kdy jsme obdrželi alespoň jeden gól – tehdy se soupeři dokázali prosadit v prvních 8 utkáních ročníku.

Určitě není od věci zmínit, že obě branky hostů v prvním poločase dělila snad jen minuta. Všechny branky Hranic padly po individuálních chybách našich hráčů – rozestavení 4-2-3-1 hráči přeměnili na 4-2-4, záložníci nedoplňovali obranný systém a před soupeřem se otevíraly volné předbrankové prostory. Zároveň záložníci nedokázali podpořit útok, nakonec tak mezi obranou a útokem zela pro domácí země nikoho a v každé herní situaci tak bylo vidět více hráčů soupeře než našich. U všech odražených míčů tak zákonitě byli hosté dříve a působili agresivněji a fyzicky a technicky lépe připraveni.

Hráči Hranic vyhráli úplně zaslouženě, jejich hra byla kompaktní, organizovaná a ve svém středu měli rovněž 2 rozdílové postavy, oba legionáři z východu přidali Hranicím nadstavbu – Chechelenko vstřelil 2 góly a Alaev, kolik ten vyhrál soubojů! Z hry Hranic se můžeme jenom poučit.

Poznamenejme: Trenér Štěpaník musel znovu změnit základní sestavu – zraněného Střelce nahradil Heger a v posledních utkáních nevýrazného Navrátila Dlouhý. Po prvním poločase ze zdravotních důvodů navíc musel být pro změnu střídán Petráš. K dispozici byli již Šolín a Václavíček, kterým vypršel trest od DK, oba hráče trenér v utkání využil. Na lavičku po dlouhé pauze, zaviněné zraněním, usedl Tomčík, zatím jen jako člen realizačního týmu.

Příští utkání: v příštím utkání nás čeká Lískovec. Utkání se hraje v neděli 21.9.2014 od 16:00, odjezd autobusu je ve 13:30 od kaple.

Autor článku: (em).

Číst 5246 krát Naposledy změněno středa, 17 září 2014 11:28