1:1 (1:1)

FK Nové Sady doma nad FK Kozlovice zvítězily

sobota, 17 květen 2014 00:00
Foto ze zápasu Foto ze zápasu DENÍK/Miroslav Mazal

Dlouho očekávaný šlágr jarní části sezony krajského přeboru vyzněl pro fotbalisty Nových Sadů, kteří vedoucí celek soutěže z Kozlovic na vlastním hřišti porazili 3:1. Výborný zápas, který se hrál za vytrvalého deště, Novosadští rozhodli dvacet minut před koncem, kdy během čtyř minut dokázali dvakrát skórovat.

fk-nove-sadyFK Kozlovice – TJ Sokol Ústí fk-kozlovice
3:1 (1:1)

• Branky: 12. Režný, 68. Andreev, 72. M. Navrátil z pen. – 15. D. Navrátil.
  • Rozhodčí: Polanský – Boháč, Podhajský.
  • ŽK: Papica, Maliňák – Schlehr, Heger, Václavíček.
  • ČK: 70. Juřica (Ústí).
  • Diváků: 106
  • Nové Sady:Zbořil – Kopp, M. Navrátil, Vacek, Maliňák – Novotný, Andreev, Dvořák, Blaha – Režný (84. Šrom), Papica.
  • Trenér: Karel Trnečka
  • Kozlovice: Mánek – Střelec, Zezula, Král, Petráš (76. Mackovík) – Heger – Šolín, Václavíček (82. Talla), Schlehr, Kaďorek – D. Navrátil.
  • Trenér: Tomáš Martinek.

„Pro nás to byl takový vrchol, protože jsme hráli s mužstvem, které prohrálo jen ve druhém kole ve Šternberku. Musím kluky pochválit, protože jsme byli jednoznačně lepší a myslím si, že jsme po zásluze vyhráli," prohlásil trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

„Bylo vidět, že hrál první tým s druhým, byl to kvalitní fotbal na těžkém terénu. Myslím, že to bylo vyrovnané, ale šťastnější byli domácí, protože dali tři góly," uvedl trenér Kozlovic Tomáš Martinek.

Domácí do utkání vstoupili aktivně a dostávali se do šancí. Na gól se čekalo jen dvanáct minut, když Papica poslal do šance Režného, který zkušeně přehodil gólmana Kozlovic.

Hosté ale dokázali bleskově odpovědět. Zblokovaný míč z poloviny hřiště nevyzpytatelně putoval směrem k domácí brance, jeho rychlost vyběhnuvší gólman Zbořil dobře neodhadl a u míče se dříve zjevil kozlovický útočník Daniel Navrátil, jenž míč uklidil do odkryté domácí branky.

Tato situace domácí fotbalisty zaskočila, přesto si v první půli ještě dokázali vypracovat dvě gólovky, jenže Andreev trefil jen břevno a Miroslav Navrátil hlavičkoval těsně vedle.

„Měli jsme několik šancí, ze kterých to zavánělo brankami. Soupeř si prakticky žádnou šanci nevytvořil a ohrožoval nás spíš jen ze standardních situací," řekl k úvodnímu dějství trenér domácích Karel Trnečka.

Do druhého poločasu vstoupili jeho svěřenci s jasným cílem získat zpátky vedení. Mohli však i prohrávat, protože s přímým kopem Kaďorka, jenž krásně obstřelil domácí zeď, měl gólman Zbořil co dělat. Novosadský „Buffon" si však poradil i s nebezpečnou dorážkou.

Pak už se ale radovali domácí. Režný skvěle uvolnil na pravé straně Novotného, který poslal míč do ohně a Adam Andreev jej levačkou usměrnil do sítě.

Další pohroma přišla po hosty hned záhy, když byl Zezulův zákrok na Papicu posouzen jako penaltový. Domácí exekutor Miroslav Navrátil se trefil přesně k tyči a prakticky rozhodl o tom, že se Nové Sady mohly radovat ze zisku tří bodů.

Novosadští fotbalisté předvedli proti lídrovi tabulky jeden ze svých nejlepších výkonů.

„Jsem na kluky pyšný a musím před nimi smeknout klobouk, protože to dnes zvládli velice dobře, škoda jen, že bylo špatné počasí a nepřišlo víc diváků," konstatoval trenér Karel Trnečka.

Hosté z Kozlovic v letošní sezoně našli teprve druhého přemožitele, přesto zůstávají s dostatečným náskokem na čele tabulky.

„Gratuluji Novým Sadům, my teď musíme jít dál a připravit se na Hněvotín. Budeme chtít potvrdit to, abychom ten postup měli stoprocentní. Náskok máme solidní, ale pořád to ještě není hotové," upozornil kouč Tomáš Martinek.

Souboj dvou nejlepších týmů soutěže svojí kvalitou rozhodně nezklamal. „Byl tady i trenér Uličný, který říkal, že se mu to hrozně líbilo, takže za to jsem taky rád, protože jsme spolu sedm let trénovali," pousmál se ještě Karel Trnečka.

Jeho svěřenci mezitím mohli v šatně skandovat vítězný pokřik „Novosadský tóčo, novosadský tóčo."

Autor člábku: Miroslav Mazal.

Číst 6377 krát Naposledy změněno úterý, 01 červenec 2014 20:25