Skaštice - FK Kozlovice

Skaštice - FK Kozlovice

Kozlovice zvládly přestřelku ve Slavičíně. V hlavní roli Kaďorek - 6. 6. 2022

úterý, 07 červen 2022 16:40
Kozlovice zvládly přestřelku ve Slavičíně. V hlavní roli Kaďorek - 6. 6. 2022 Foto: Jan Zahnaš

Sedm gólů, hattrick a nakonec i drama do poslední minuty. Fotbalisté Kozlovic po středeční výhře ve Všechovicích zvládli i druhý výjezd na hřiště soupeře. Ve Slavičíně i díky třem gólům nejlepšího střelce Lukáše Kaďorka vedli 4:1, domácí pak dvěma trefami jen korigovali na konečných 4:3 pro třetí tým divizní tabulky.

FC TVD Slavičín – FK Kozlovice 3:4 (1:3)

• Místo utkání: Slavičín
  • Rozhodčí: Malimánek – Kostelník, Brezáni
  • Diváci: 170
  • ŽK: Školník, Goňa – Řehák, Střelec
  • Branky: 16. Školník, 73. Prylopa, 84. Juřica – 1., 10. a 47. Kaďorek, 43. Galetka
  • Kozlovice: Kolařík – Kadlec, Střelec, Řehák, Kyselák – Kaďorek (69. Niesner), Strašák (91. Hwedieh), Skopal, Smékal, Guzik (77. Chudoba) – Galetka (69. Galus)
  • Trenér: František Rolinc

Už po půl minutě si dlouhý nákop stopera Řeháka za slavičínskou obranu našel Kaďorek, který z prvního doteku v utkání krásně přeloboval domácího gólmana Kuju. Pak přišla desátá minuta, sražená Skopalova střela a druhá radost zakončujícího Kaďorka.

„První dotek a gól, to člověku hodně pomůže, to je fakt nejlepší,“ smál se s 12 góly nejlepší kozlovický střelec. „Už ve Všechovicích jsem měl náběh na hattrick, trenér mě ani nestřídal, ale tam to nevyšlo. O poločase mi pak kluci říkali, že dneska už to konečně přijde,“ prozradil Kaďorek.

Slavičín se nevzdával, v 16. minutě při ponechané výhodě snížil Ondřej Školník, ještě před odchodem do šaten však důležitým gólem po dobré přihrávce Strašáka skóroval Adam Galetka. Hned po změně stran navíc Kaďorek netradičně hlavou po centru Guzika z levé strany završil svůj hattrick.

„Že to přišlo tak brzo, to jsem nečekal. Ale Guza mě konečně našel pěkným centrem. Sice jsem si pro něj musel na přední tyč, ale dobré,“ vtipkoval Kaďorek, který hlavičkou skóruje opravdu hodně vzácně. „Je to můj třetí gól hlavou v divizi, dokonce si tohle pamatuji,“ pousmál se.

Slavičínská stíhací jízda pak začala pozdě. V 73. minutě hostům utekl Vlastimil Juřica, který chytře předložil „do prázdné“ Ukrajinci Prylopovi – 2:4.

Na rozdíl jediné branky snížil deset minut před závěrečným hvizdem sám Juřica. Více než třikrát ale domácí sedmnáctiletého Kolaříka v kozlovické bráně nepřekonali.

„Mysleli jsme možná, že to půjde samo. Trošku jsme prostřídali, aby dostali šanci i další kluci. Byly to nervy, ale zaplaťpánbůh to dobře dopadlo. Odkopali jsme to, ale z klidného zápasu jsme si z toho sami udělali drama,“ uznal Lukáš Kaďorek.

Kozlovice tak mohou stále pomýšlet na titul vicemistra. Na Přerov ztrácejí dvě kola před koncem soutěže jen bod.

„Na dálku se o to můžeme rvát. Budeme čekat na zaváhání Přerova a uvidí se. My ale prostě chceme vyhrát poslední dva zápasy, abychom sezonu zakončili důstojně,“ uzavřel 35letý křídelník.

Autor článku: Ivan Němeček / sportovní reportér (Prerovskydenik.cz).

Číst 120 krát Naposledy změněno úterý, 07 červen 2022 16:52

7. Valašské Meziříčí 26 36