Kozlovice v Ústí dominovaly, tři rychlé góly rozhodly - 30.09.2018

úterý, 09 říjen 2018 19:59
Ilustraní foto Ilustraní foto Autor: Deník/Jan Pořízek

Tři góly za devatenáct minut a bylo hotovo. Fotbalisté Kozlovic v Ústí sestřelili domácí sokoly 4:1 a v tabulce divizní skupiny E se posunuli na třetí místo. Ústečtí naopak stále čekají na první výhru sezony a po devíti kolech jsou poslední.

TJ Sokol Ústí - FK Kozlovice

• Místo utkání: Ústí
  • Branky: 72. Žingor – 8. a 49. Řehák, 13. a 19. Galetka
  • Rozhodčí: Kaloč – Kotala, Žurovec
  • ŽK: Galetka, Řehák, Mazouch
  • Ústí: Urbášek – Šnejdrla (46. V. Smolka), Bočan, Mi. Král, J. Smolka – Bezděk, Pav. Sencovici (46. Vladik), Žingor, Holoubek (67. Váňa) – Zezulka, Vladař
  • Trenér: Libor Skopalík
  • Kozlovice: Konečný (46. Kadlec) – F. Přikryl, Mazouch, Řehák, Kyselák – Š. Přikryl, Stratil, Matějka, Chudoba (31. Vogl) – Galetka (74. Pavelka), Nekuda
  • Trenér: Roman Matějka

„Kozlovice byly rychlostně mnohem lepší, fotbalově vyspělé. Nedokázali jsme si je pokrýt tělem, nedostupovali jsme hráče, dělali jsme naivní chyby v obraně. To se můžu rozčilovat neustále, tento komentář si můžete pouštět dokolečka,“ kroutil hlavou domácí trenér Libor Skopalík.

Jeho rozpadající se kádr z loňské úspěšné sezony navíc opustila další opora – stoper Aleš Michálek. „Určitě chyběl. O tom ale já nerozhodnu, to rozhodlo vedení. My se s tím musíme porvat, pracovat dál jako tým, poučit se z chyb a zvládnout další zápasy,“ krčil Skopalík rameny.

Světlo na konci tunelu může Sokol hledat alespoň ve výkonu po změně stran. V tom zaslouženě alespoň snížil na 1:4, povedenou akci zakončoval Radim Žingor.

„Řekl jsem, že musíme přidat na agresivitě, v první půlce jsme ani nepodstupovali souboje. Samozřejmě, když už je stav 0:3, tak se dostaneme do hry i my, ale potom nám zase chybí důraz v pokutovém území,“ ohlížel se Libor Skopalík.

ŘEHÁKOVA HLAVA ÚŘADOVALA

To Kozlovice zejména v prvních dvaceti minutách soupeře zašlapaly do země. O čtyři branky se postarali dva dvougóloví střelci. Adam Galetka a netradičně i stoper Alex Řehák. Ten se přesnými hlavičkami postaral nejprve o úvodní trefu utkání.

„Dostal jsem tam fantastický balon od Nekyse (Petra Nekudy, pozn. red.), to je fotbalista, ten to má v noze. To byl bonbónek, stačilo to jen dát pod břevno,“ usmíval se střední obránce.

Hned z kraje druhé půle pak zvyšoval na 4:1. „Jsme s Mazym (Tomášem Mazouchem, pozn. red.) domluveni, že nabíhám na přední tyč, říkal jsem mu, že když mi to tam kopne, tak má asistenci. Povedlo se mu to a dopadlo to,“ popisoval Alex Řehák.

Hosté za stavu 4:0 viditelně polevili a podvědomě šetřili síly. „Rozhodl první poločas. Když jsme přidali čtvrtý gól, tak bylo de facto hotovo. Pak jsme trošku z uspokojení polevili v osobních soubojích. Je to druhý špíl za sebou, co kluci předvedli výkon, který se skoro rovná mým představám,“ zhodnotil mač kozlovický kouč Roman Matějka. „Já nebudu spokojený nikdy, chci pořád vyhrávat,“ dodal s úsměvem.

Kozli se v tabulce mohou posunout ještě výše v neděli, kdy hostí v souboji druhého se třetím Hranice. Ústí se první výhru pokusí urvat ve stejný den opět doma proti Bruntálu.

Autor článku: Ivan Němeček / prerovsky.denik.cz.

Číst 2513 krát Naposledy změněno středa, 10 říjen 2018 15:53