Olomoucký kraj

Kozlovice v Pusté Polomi potopil žolík ze střídačky - 30.4.2017

středa, 03 květen 2017 23:08
Ilustraní foto Ilustraní foto Autor: DENÍK

Přivítal je celek Pusté Polomi, do té doby jedenáctý v soutěži, avšak jen s tříbodovou ztrátou na sedmé Kozlovice. A domácí se díky výhře 2:0 posunuli před svého sobotního soka. Hosté z Přerovska opět doplatili hlavně na špatnou produktivitu.

sc pusta polomSC Pustá Polom – FK Kozlovice FK Kozlovice
2:0 (0:0)

• Místo utkání: Pustá Polom
  • Branky : 51. a 54. Kaliský
  • Rohodčí: Páral – Částečka, Malčánek
  • Diváků: 140
  • Kozlovice: Tomčík, Martin Král, Michal Král, Heger (60. Přikryl) – Kaďorek, M. Dostál (74. Makowski), Schlehr, Kyselák – Šolín (58. Galetka), Vogl.
  • Trenéři: Ivo Zbožínek, Tomáš Bureš
  • Pustá Polom: V. Minařík – M. Minařík, Kuděla, Potůček, M. Hradský, Kužel (87. Černohorský), Jašek, Pomp, Vítek (75. R. Žůrek), T. Hradský, Blucha (46. Kaliský)
  • Trenér: Martin Janík

Kozli měli dvě obrovské šance už v prvním poločase. Sami na branku šli Kaďorek a Vogl. První jmenovaný nastřelil břevno, ten druhý ztroskotal na gólmanovi domácích Václavu Minaříkovi.

„Zápas se vyvíjel přesně tak, jak jsme očekávali. Jen jsme si nepředstavovali, že v útoku budeme opět totálně jaloví. Věděli jsme, že Polom bude hrát dlouhé balony a že bude fyzicky odcházet, vzhledem k tomu, jaké bylo hřiště a počasí,“ popisoval trenér Kozlovic Tomáš Bureš.

Domácí trenér Janík ovšem měl obrovsky šťastnou ruku. Na druhý poločas přichystal střídání, když do hry poslal Nicolase Kaliského. Ten čekal na gól celou sezonu, proti Kozlovicím mu ale stačil úsek mezi 51. a 54. minutou na dvě branky jako přes kopírák. Po centrech z pravé strany se na přední tyči nemýlil.

Snížení měl na kopačce po vyšachování domácí obrany Vogl, trefil však pouze přebíhajícího hráče Pusté Polomi. „To už byl zmar zmarů,“ pousmál se kozlovický kouč.

Možnost zastřílet si a dostat se v ofenzivě do větší pohody budou mít Kozlovice v neděli, kdy na jejich stadion dorazí beznadějně poslední Velké Karlovice. Utkání začne v 16.30.

Autor článku: Ivan Němeček / Přerovský deník.

Číst 3237 krát Naposledy změněno středa, 03 květen 2017 23:29