Frýdlant n/O - Kozlovice

Kozlovice v okresním derby s Hranicemi potvrdily skvělou formu - 27. 8. 2017

pondělí, 28 srpen 2017 12:18
Ilustraní foto Ilustraní foto Autor: Deník/Jan Pořízek

Fotbalisté Kozlovic na domácím hřišti potvrdili výbornou formu v úvodu soutěže. V okresním derby v neděli přehráli Hranice 2:1 a nadále vedou tabulku divize. Utkání rozhodl ve druhém poločase po ukázkové spolupráci hlavou útočník Petr Nekuda.

FK Kozlovice - SK Hranice

• Místo utkání: Kozlovice
  • Branky : 8. Šolín, 63. Nekuda – 6. L. Lasovský
  • Rohodčí: Kaloč – Mojžíš, Kovářčík. ŽK: Schlehr, Krejčíř – Gabčo, M. Lasovský, Frydrych, Sobek ml.
  • Diváků: 370
  • Kozlovice: Konečný – Střelec, Ma. Král, M. Dostál, Krejčíř – Kaďorek, Šolín, Mazouch (21. Pavelka), Schlehr, Kyselák (84. Přikryl) – Nekuda (90. Tomčík)
  • Trenéři: Roman Matějka
  • Kozlovice: Tomečka – L. Lasovský, Kundrát, Čáp, Vyka – M. Lasovský, M. Kuchař (29. Kalous)- Nehyba (60. Frydrych), Šišlák (69. Sobek ml.), Gabčo – Schlimbach
  • Trenéři: Rostislav Sobek

„Pořád se opakuje, že jsme na čele tabulky, ale já pořád opakuji, že je začátek soutěže. Ano, potěší to, že ten tým má formu. Dnes se to vítězství rodilo těžce, ale kluci nechali na hřišti sto procent a vyhrát si zasloužili. Hranice byly velice kvalitní soupeř,“ začal své hodnocení trenér Kozlů Roman Matějka.

Byli to hosté, kdo z poměrně ojedinělé šance už v 6. minutě otevřel skóre. Přesnou mušku měl Lukáš Lasovský a poslal Hranice do vedení, to jim ale dlouho nevydrželo. Už o dvě minuty později totiž aktivní Kozlovice srovnaly, když Tomečku v hostující bráně propálil Jakub Šolín.

„Rozhodující bylo, že jsme velmi rychle vyrovnali na 1:1, poté začal zápas znova,“ věděl dobře Roman Matějka.

Otěže zápasu pak měli v rukou domácí. V prvním poločase ještě Hraničtí odolávali, v 63. minutě ale už přišla ze strany domácích akce, která měla takřka ligové parametry. Po rostoucím tlaku načechral perfektní míč do vápna na hlavu Nekudy Kaďorek, nový snajpr Kozlovic nedal Tomečkovi šanci – 2:1.

„Ve druhé půlce už jsme byli o chloupek kvalitnější a máme vepředu kvalitní útočníky, kteří dávají góly. Takovou černou kaňkou je zranění Toma Mazoucha, má led na kolenu, snad to nebude nic vážnějšího,“ řekl závěrem kozlovický kouč.

Na druhé straně si Hranice přes snahu větší šance nevypracovaly, domácí si tak odnesli zasloužené tři body.

„Soupeř byl dnes lepší, na domácí půdě je silný. Tento ročník má velice dobře poskládaný tým. My jsme na jednotlivých postech neměli takovou kvalitu jako Kozlovice. Byli jsme odhodlaní v tom utkání zabojovat, což nám přineslo ovoce v podobě vedení, ale během zápasu se projevila větší kvalita,“ uznal hranický trenér Rostislav Sobek.

„Defenzivní štít Michal Kuchař se zranil, střídáním jsme ho nenahradili. Dalším naším rozdílovým hráčem je Honza Nehyba na křídle, ten celý týden marodil a síly měl jen na poločas. I tyto věci rozhodovaly,“ dodal Sobek.

Autor článku: Ivan Němeček / prerovsky.denik.cz.

Číst 490 krát Naposledy změněno pondělí, 28 srpen 2017 12:30

4. Dolní Benešov 25 48