2:0 (0:0)

Detail
Olomoucký kraj

středa, 04 říjen 2023 20:10
Kozlovice stále drží neporazitelnost. Náš nejhorší zápas, říká ale kouč - 25.9.2023 Video: Deník / David Kubatík

Jedním ze šlágrů osmého kola divize E byl určitě souboj Holice, kterou úvod sezony zastihl ve skvělé a na poslední léta až nevídané formě, s lídrem a největším adeptem na postup do MSFL z přerovských Kozlovic. A hra tomu odpovídala. Jediné, co chybělo, byly góly. Jeden ale nakonec přece jen padl. Osmnáct minut před koncem se o něj zasloužil hostující Skopal a hosté si tak odvezli důležité tři body.

1. HFK Olomouc - FK Kozlovice 0:1 (0:0)

• Místo utkání: Olomouc
  • Rozhodčí: Trigas - Godfryd, Malý
  • ŽK: Pavelka, Nemeth, Černík, Breznický, Pícha - Řehák, Kyselák, Nekuda
  • Diváci: 158
  • Branky: 72. Skopal
  • HFK Olomouc: Šarman - Purzitidis, Kadlec, Vejvoda, Filípek (31. Breznický, 76. Nemeth), Svrčina, Lang (65. Černík), Pavelka, Skočovský, Stoppen, Nemeth (76. Kachlík)
  • Trenér: Petr Večeř
  • Kozlovice: Obzina - Smékal, Kostka, Řehák, Kyselák, Vítek (46. Nekuda), Vyhlídal (75. Slatinský), Smolka (66. Vogl), Olšanský, Kozák, Skopal
  • Trenér: David Kobylík

„Na Kozlovice jsme byli dobře připraveni a věděli jsme, kde je jejich síla. A fungovalo to. Až do nějaké 60. minuty si soupeř v podstatě nic nevytvořil," započal své pozápasové hodnocení kouč holického HFK Petr Večeř.

V prvních zhruba dvaceti minutách prvního poločasu se hrálo převážně na polovině kozlovického lídra. Domácí se snažili prosadit zejména díky centrům do vápna, hosté jim však díky pozorné obraně žádné výraznější šance nedovolovali. Poté se obraz hry lehce proměnil a hrálo se spíše na půli Olomoučanů. Kozlovické pokusy o šance ale končily podobně. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

„My jsme svou představu o tom, jak chceme hrát, měli. Musím ale říct, že na nás soupeř nastoupil s dobrou taktikou a relativně nás překvapil. Nečekali jsme, že nás bude takovým způsobem atakovat. Trvalo nám relativně dlouho, než jsme se s tím vyrovnali. Skutečně není náhodou, že se soupeř v tabulce nachází tam, kde se nachází. Naopak si myslím, že my jsme odehráli zatím nejslabší zápas v této sezoně. Přes všechny problémy jsme dokázali zvítězit. Velice si vážím toho, že jsme ještě neztratili ani bod," pustil se do hodnocení i kozlovický lodivod David Kobylík.

Bezbrankový stav pak vydržel až do 72. minuty, kdy se do míče opřel teprve devatenáctiletý Dominik Skopal a díky poměrně šťastnému odrazu otevřel skóre. Na domácích borcích pak šlo vidět, že jsou alespoň pro bod schopni na hřišti vypustit i duši, dosáhnout kýžené přesné trefy se jim však nepodařilo.

„Postupem času se Kozlovicím ta okénka začala otevírat a nakonec daly šťastný gól. Jsme samozřejmě zklamaní, protože to bylo vyrovnané. Jsem spokojen s tím, že jsme si potvrdili, že těch patnáct bodů, které máme, rozhodně není náhodných. Teď jen musíme sbírat další. A je jedno, proti komu," dodal ještě Petr Večeř.

Příští zápas čeká Kozlovické už ve čtvrtek 28. září, kdy se v třaskavém souboji o první místo střetnou v dohrávce prvního kola se Stráním na jeho hřišti. V neděli pak v rámci řádného devátého kola přivítají na své půdě tým z úplně jiného pólu tabulky - poslední Nový Jičín. Ve Strání se oba soupeři vystřídají. Holičtí se tam totiž vydají v neděli.

Autor článku: David Kubatík / sportovní reportér (Prerovskydenik.cz).

Číst 560 krát Naposledy změněno středa, 04 říjen 2023 20:44