Kozlovice smolně přišly o výhru s Tasovicemi - 6.9.2015

pondělí, 07 září 2015 16:08
Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Autor: DENÍK

Kozlovice – Uplakané nedělní počasí v Kozlovicích jako by odráželo utkání domácích fotbalistů s dalším účastníkem divize D z Tasovic. To příliš fotbalové krásy divákům nenabídlo, domácí fanoušci navíc nemohli být spokojeni ani s konečným výsledkem. Kozlovičtí v závěru nešťastně přišli o jednobrankové vedení a znovu se jim nepodařilo zvítězit.

Kozlovice Fotbalový klub Kozlovice
Tasovice TJ Sokol Tasovice
  • Kozlovice: Oral – Střelec, Martin Král, Dostál, Heger – Kaďorek, Axamit, Schlehr, Ferko (71. Nevřela) – Žůrek, Galetka (64. Hradil)
  • Tasovice: Šebela – Čermák, Mička, Hrazdílek, Lašák (79. Vlk) – Veselý, Hrobař (71. Hrobař), Švarc, Horáček (60. Konrád) – Paul, Kirschner
  • Rozhodčí: Silný – Řezníček, Pospíšil
  • Branky: 5. Ferko - 88. Konrád
  • Žluté karty: 12. Axamit, 48. Ferko – 29. Horáček, 79. Kirschner, 90. Vlk
  • Červené karty: -

„Soupeř byl šikovný a kombinační, ale daleko více šancí jsme si vytvořili my," mrzelo po utkání trenéra domácích Romana Matějku.

Jeho svěřenci přitom začali výborně, utkání rozhodly dvě klíčové chyby gólmanů.

Už v páté minutě využili Kozlovičtí chyby brankáře Tasovic Šebely, který neudržel míč při souboji s Galetkou. Josef Ferko už pak měl svou pozici jednoduchou.

Vyrovnáno mohlo být ve 12. minutě, hosté ale v ojedinělé šanci po standardce nastřelili pouze tyč. Další ohrožení brány Orala si Tasovičtí vypracovali až ve 34. minutě, střela Paula z rohu vápna však našla pouze připraveného brankáře Kozlovic.

Obrovskou šanci na zvýšení vedení nevyužili domácí ve 40. minutě, kdy Schlehr pěkně našel ve vápně Kaďorka, jeho technické zakončení však těsně minulo Šebelovu branku.

Po změně stran toho moc zajímavého diváci neviděli. Tasovice byly více na míči, najít skulinku v obraně Kozlovic se jim však nedařilo. Výjimkou byla akce z 57. minuty, kdy se po povedeném centru dostal k hlavičce Kirschner, střílel ale nad.

Velká šance hostů na vyrovnání přišla po hodině hry, brankář Kozlovic Oral se ale vyznamenal perfektním zákrokem.

Ty největší příležitosti skórovat měli domácí, kteří hrozili z brejků. V 80. minutě vyslal Žůrek do samostatného úniku střídajícího Nevřelu, ten však v zakončení selhal.

Podobně dopadl i Kaďorek, který pěkně obešel svého strážce, ale i ve své druhé velké šanci těsně minul. Trestem bylo hned vzápětí vyrovnání Tasovic. Oralovi vypadl z rukou poměrně lehký centr, který do brány pohodlně uklidil Manfréd Konrád, čímž v 88. minutě rozhodl o dělbě bodů.

„Já už jsem dnes viděl tříbodový zápas, ale ty remízy jsou mi k ničemu. Herně to bylo slušné, ale odklání se od nás štěstí," byl rozhořčen Matějka.

Jeho protějšek na lavičce Tasovic také neprožíval příjemné chvilky, nakonec si ale mohl oddechnout.

„Určitě jsme spokojeni. Přijeli jsme sem ale vyhrát, protože doma jsme ztratili remízou dva body. Zápas se pro nás zlomil v páté minutě, kdy jsme inkasovali branku. Po celé utkání jsme byli lepší na míči, ale bohužel jsme nedali branku. Ale závěr byl pro nás vysvobozením," hodnotil nedělní duel trenér Tasovic Miroslav Steinhauser.

Autor článku: Ivan Němeček; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

Číst 4705 krát Naposledy změněno pondělí, 07 září 2015 16:26