1:1 (1:1)

Kozlovice smazaly dvoubrankový náskok Jeseníku, dokonalý obrat se ale nekonal - 23.4.2017

pondělí, 24 duben 2017 19:36
Foto ze zápasu Foto ze zápasu Autor: DENÍK

Nechybělo moc a fotbaloví nadšenci v Kozlovicích sledovali dokonalý obrat. Domácí celek prohrával po poločase se zachraňujícím se Jeseníkem 0:2, po změně stran ale svého soupeře zatlačil na jeho polovinu a zaslouženě srovnal.

• Trenéři: Ivo Zbožínek, Tomáš Bureš
  • Jeseník: Pastucha – Keltner, Mlynář, Macura, Vavrač (75. Mráz) – Woitek, Karakasidis, Minka, Plhák (66. Hanzlík) – Bříza, Navrátil (84. Furik)
  • Trenér: Petr Ševčík

Kýžený třetí gól ale Kozli v poslední dvacetiminutovce nepřidali, oba celky si tak připsaly bod.

„Po té první půlce je to ztráta dvou bodů, na druhou stranu, když se člověk podívá na druhý poločas, kdy nás opravdu zatlačili a my jsme začali hrát ten starý Jeseník, který je ustrašený a zalezlý, tak bod bereme. Ale jsem malinko zklamaný," řekl po zápase trenér Jeseníku Petr Ševčík.

Také v první půli měli míč na svých kopačkách hlavně domácí, góly však padaly na druhé straně. Perfektně to demonstrovala 11. minuta. Po hlavičce kozlovického Šolína se pouze roztřepalo břevno brány Jeseníku. Vzápětí Kozlovice propadly na levé straně obrany, do skákajícího míče se parádně opřel Jakub Karakasidis a hosté šli do vedení.

Na 2:0 zvyšoval ve 31. minutě po rohovém kopu hlavou Lukáš Woitek a jeho svěřencům mohlo být ještě veseleji před odchodem do šaten. Třetí gól Jeseníku ale padl z ofsajdu. Domácí si mohli oddechnout, přes herní převahu ale šli do kabiny naštvaní.

„Klasicky soupeři dáme fóra a pak něco honíme. To je náš největší problém. Dostaneme dva góly z ničeho. Ale to k tomu fotbalu patří," krčil rameny kouč Kozlovic Tomáš Bureš.

Do druhého poločasu nastoupili Kozli pouze se třemi obránci a bez zraněného brankáře Kadlece. Nahradil jej Roman Konečný a nutno podotknout, že předvedl velice spolehlivý výkon.

Okamžitě po změně stran domácí Jeseník zatlačili. Křídla jim navíc ještě narostla po rychlém snížení. Už v 50. minutě napřáhl Martin Schlehr a svou střelu umístil přesně k tyči – 2:1. Zasloužené vyrovnání obstaral Kozlům v 70. minutě z dorážky Voglovy střely Ondřej Kyselák.

Celek z Přerovska měl dostatek času na vyrovnání, protiútoky hostů navíc nebyly nikterak nebezpečné. Největší šanci rozhodnout měl v 86. minutě po Kaďorkově nabídce Schlehr, roli hrdiny zápasu ale odmítl, duel tak dospěl k remíze 2:2.

„Až ve druhém poločase jsme začali tak, jak jsme chtěli. Pomohl nám gól, je škoda, že jsme pak nevyužili desetiminutovky, kdy byl soupeř trošku rozhozený. Podařilo se nám vyrovnat, i když si myslím, že jsme měli na vítězství. S bodem spokojen určitě nejsem," uzavřel Tomáš Bureš.

Kozlovicím i tak bod stačil k posunu na sedmé místo vyrovnané divizní tabulky. Jeseník je čtrnáctý, od dvanácté příčky jej ovšem dělí pouze horší skóre.

Autor článku: Ivan Němeček / Přerovský deník.

Číst 3330 krát Naposledy změněno pondělí, 24 duben 2017 20:32