SFK ELKO Holešov - FK Kozlovice

Kozlovice rozstřílely Troubky

neděle, 06 říjen 2013 23:46
FK Kozlovice – FK Troubky FK Kozlovice – FK Troubky Autor: Deník/ Jan Pořízek

Kozlovice – Málo vídaných sedm branek viděli diváci v Kozlovicích, kde proběhla ostře sledovaná fotbalová bitva krajského přeboru mezi místním týmem a Troubkami.

logo-fk-kozloviceFK Kozlovice – FK Troubky o.s.logo-fk-troubky

• Branky: 3. a 61. Šolín, 80. a 86. Stokláska, 45. Střelec – 32. Jakubec, 71. R. Haviernik.
  • Rozhodčí: Slota – Polanský, Silný.
  • FK Kozlovice: Mánek – Střelec (78. Zbožínek), Mar. Král, Mich. Král, L. Dohnal – Heger – Šolín, Tomčík, Kaďorek – J. Dohnal (89. Řehák) – Navrátil (65. Stokláska).
  • Trenér: Tomáš Martinek.
  • FK Troubky o.s.: Sohlich – Gregovský, Vala, Pospíšil, Ticháček – Benýšek, R. Haviernik, Stoklásek, Němčák, Baran – Jakubec. Hrající
  • Trenér: Lumír Stoklásek.

V ofenzivně laděném klání byli nakonec úspěšnější domácí, kteří soupeře zlomili v poslední desetiminutovce. Pod vítězství se nejvíce podepsali autoři dvou gólů, a to Šolín a střídající Stokláska.

Samotný duel sliboval ofenzivní podívanou, a ta rovněž k vidění byla.

„Na hře obou týmů bylo znát, že se zkrátka pohybují na předních příčkách. Hrál se opravdu kvalitní fotbal," pochvaloval si Tomáš Martinek, trenér Kozlovic.

První pětačtyřiceti­minutovka byla spíše taktickou bitvou. Hrálo se však stylem nahoru dolů, což nemohlo žádného z diváků nechat chladným. Vstup do utkání vyšel lépe Kozlovicím, které nasměroval k úspěchu Šolín. Všemu nicméně předcházel gól Troubek, který nebyl pro ofsajd uznán.

„Nevím, jestli situace zaváněla ofsajdem nebo ne. Podle diváků tomu tak nebylo, ale sudí to zapískal a s tím už nic nenaděláme," pověděl Lumír Stoklásek, hrající trenér Troubek.

Hosté byli aktivní a bylo jen otázkou času, kdy se také prosadí. Jakubec sice skóre srovnal, ale do přestávky znovu vrátil vedení domácím Střelec.

„Řekli jsme si, že prostě nemáme co ztratit, ale musíme hrát trpělivě," zmínil Stoklásek.

Tempo zápasu gradovalo ve druhé půli.

„Takto aktivní styl hry byl náročný. Čekal jsem, kterému mančaftu dříve dojdou síly," připustil kouč Kozlovic.

Troubečtí mohou litovat řady zahozených příležitostí. Po jedné z nich navíc z protiútoku inkasovali, kdy se znovu prosadil rychlonohý Šolín.

Posléze se ve dvou gólovkách ocitl během krátké doby Haviernik, ale sám proti Mánkovi neuspěl. Povedlo se mu to až napotřetí, kdy snížil na 3:2.

Kozlovičtí utnuli snahu hostů dvěma trefami, pod které se podepsal střídající Stokláska.

„Troubky hrály opravdu dobře. Ten výsledek rozhodně pro ně je až příliš krutý. Samozřejmě jsme spokojeni, střelecky se nám navíc prosadili náhradníci. Ziskem tří bodů jsme odskočili Nový Sadům a nyní i Troubkám, což je dobře," zhodnotil počínání svého týmu Martinek.

„Prohráli jsme a rozhodně jsme zklamaní. Z neúspěchu, ale neděláme žádnou velkou vědu. Domácí byli zkrátka efektivnější, a to nás stálo body," zmínil hrající lodivod hostů.

„S výkonem hráčů jsem spokojený. I za nepříznivého stavu jsme se nepoložili a bojovali až do konce," dodal Stoklásek.

Oba týmy si zahrají ještě jednou, a to už ve středu, kdy se v Prosenicích utkají ve finále o pohár České pošty

Autor: Jaroslav Pazdera

Číst 5024 krát Naposledy změněno pátek, 03 leden 2014 21:22