Olomoucký kraj

Kozlovice přišly o neprůstřelnost, od Vrchoviny dostaly čtverku - 23.8.2015

úterý, 25 srpen 2015 10:21
Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Autor: DENÍK

Kozlovice – Jako celek bez inkasované branky ze špice tabulky vstupovaly Kozlovice do domácího střetnutí s Vrchovinou. Nedělní odpoledne ale raději kozlovičtí fotbalisté vypustí rychle z hlavy. Tentokrát totiž obdrželi hned čtyři branky a před pěknou návštěvou prohráli 1:4.

Kozlovice Fotbalový klub Kozlovice 1
Vrchovina SFC Vrchovina 4
  • Kozlovice: Kadlec – Střelec, Tomčík, Dostál, Sikora – Kaďorek, Schlehr (72. Hradil), Martin Král, Ferko (76. Axamit) – Žůrek, Galetka (66. Janoštík)
  • Vrchovina: Vítek - Dvořáček, Komínek, Smetana Lukáš, Šandera (87. Skryja), Košík - Sodomka, Michal, Mazel (76. Žák) - Smetana Pavel, Kovář (84. Šustáček)
  • Rozhodčí: Miklík, Ogrodník, Mikulášek
  • Branky: 10. Martin Král – 9. Kovář, 45. Michal, 50. Smetana Pavel, 66. Sodomka
  • Žluté karty: 45. Galetka – 13. Smetana Lukáš, 31. Kovář, 34. Mazel
  • Červené karty: -
  • Diváků: 310

Poprvé před domácími fandy se představila i velká posila Kozlovic, exligový útočník Libor Žůrek. Také jeho přítomnost přilákala do kozlovického sportovního areálu přes tři sta diváků. Premiéru si však jistě bývalý Baníkovec představoval jinak.

„Samozřejmě nemůžu být spokojen. Šlo hlavně o to, že soupeři to tam dnes padalo a nám ne," krčil po utkání rameny trenér Kozlovic Roman Matějka.

Jeho tým musel už v 9. minutě dotahovat ztrátu. To se totiž z otočky trefil Pavel Smetana. Domácí však ještě našli rychlou odpověď, kdy se hned minutu nato prosadil Martin Král.

Kozlovice ale potopila hlavně situace ze závěru poločasu.

V poslední minutě napřáhl z téměř poloviny hřiště Lukáš Michal, jeho střela překvapivě skončila za zády domácího gólmana Kadlece. Ten v předešlých utkáních svůj tým držel, nyní si tak připsal slabší chvilku.

„Petr nás podržel ve dvou zápasech předtím, kdy předvedl zázračné zákroky. Je to jen člověk, i v kabině jsem mu říkal, ať dá hlavu nahoru a jde dál. Nemůžu mu to vyčítat," ví dobře trenér Kozlovic.

Laciná branka do šatny nicméně byla tou rozhodující. Pomyslný hřebíček do rakve navíc přišel hned v 50. minutě, když přidal třetí branku v Kadlecově síti po dobře zahrané standardní situaci opět vytáhlý útočník Pavel Smetana. O čtvrthodinu později ještě dával na 4:1 Rostislav Sodomka.

„Rozhodla podle mě pasáž hry v prvním poločase, kdy jsme soupeře přehrávali a nastřelili i břevno. Tlak jsme ale nepřetavili v góly," mrzelo Romana Matějku.

„Ve druhé půlce už jsme nebyli moc aktivní a soupeř si to pohlídal. Soupeř šestkrát vystřelil na bránu a dal čtyři góly, to rozhodlo," měl jasno Matějka.

Kozlovice tak utrpěly první letošní porážku, navíc na domácím hřišti. K dalšímu klání zajíždí Matějkovi svěřenci v sobotu do Bystřice nad Pernštejnem.

Autor článku: Ivan Němeček; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

Číst 4323 krát Naposledy změněno úterý, 25 srpen 2015 10:43