Kozlovice přehrály Želatovice

neděle, 30 březen 2014 00:00
FK Kozlovice – FK Nové Sady FK Kozlovice – FK Nové Sady Autor: DENÍK/Jan Pořízek

Kozlovice – Krásné slunečné počasí přilákalo do sportovního areálu Kozlovic rekordní návštěvu pěti stovek diváků. Ti rozhodně nemohli litovat. K vidění byl bojovný fotbal, penalta a pět branek, z nichž čtyři dali domácí.

logo-fk-kozloviceFK Kozlovice – FC Želatovice fc-zelatovice

• Branky: 54. a 83. Heger, 39. Navrátil, 64. Kaďorek – 60. Jemelka z pen.
  • Rozhodčí: Knoll – Svozil, Vičar.
  • ŽK: -
  • ČK: -
  • FK Kozlovice: Mánek – Petráš (87. T. Mackovík), Mar. Král, Mich. Král, Zezula – Tomčík, Václavíček (60. Talla), Schlehr, Kaďorek, Heger – Navrátil (82. J. Dohnal).
  • Trenér: Tomáš Martinek.
  • Želatovice: Čech – Koplík, Němec, Zehnálek, Matušík – Fabián, Liška, Dlouhý, Kovařík, Calábek – Mackovík (60. Jiří Jemelka)
  • Trenér: Pavel Hošek.

Už od prvního hvizdu bylo zřejmé, že týmy se hned v úvodu nebudou hnát bezmyšlenkovitě do útoku. Hosté si byli vědomi ofenzivní síly Kozlovic, a proto chtěli svou hru opřít o defenzivu a z ní vyrážet do rychlých brejků. Náznaky šancí tam byly, ale zkušený domácí tým se nenechal nachytat a šance soka tříštil už v jejím samotném počátku. „Hráli jsme s prvním mančaftem soutěže, ale věděli jsme, že nemáme co ztratit," poznamenal Pavel Hošek, trenér Želatovic.

A byli to také Kozlovičtí, kteří se celkem lacino po hrubce brankáře Čecha dostali Navrátilem do vedení. „To byla jednoznačně chyba našeho gólmana. Mohli jsme do poločasu držet bezbrankový stav, ale to se bohužel nestalo," zlobil se trenér hostů.

„První půle byla taková oťukávací. Do druhé pasáže jsme vstoupili s agresivnějším pojetím hry. Měli jsme pak lepší pohyb, a to se také později ukázalo na výsledku," řekl Tomáš Martinek.

Ve druhé půli domácí své vedení navýšili Hegerem. Želatovice vrátila do hry situace, kdy se v šestnáctce skácel k zemi po kontaktu s protihráčem Dlouhý a pískala se penalta. Tu proměnil Jemelka. „Bylo dobré, že jsme se tím vrátili zpět do hry, ale bohužel svými individuálními chybami jsme si zápas prohráli," zmínil Hošek.

Kaďorkova trefa se ukázala jako zlomová. Domácí už hru víceméně kontrolovali a zkoušeli využít možností, kdy už Želatovičtí museli výrazněji otevřít hru. Finální podobu výsledku na 4:1 dal Heger, kterému přiťukl balon ze vzduchu střídající Dohnal a pro hbitého záložníka už nebyl problém skórovat.

„Myslím si, že jsme se na derby dobře připravili. Zaměřili jsme se na to, že Želatovice budou hrát ze zajištěné obrany a spoléhat na brejky. Paradoxně jsme z brejků skórovali dvakrát my. Dá se říct, že hosté zápas takticky nezvládli a my je za to potrestali. Myslím si, že jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme také zvítězili," pověděl spokojený kouč Martinek.

„Bylo na hřišti znát, že je to zkrátka derby. Kvalita Kozlovic se v zápase potvrdila. Na některých postech nás herně převyšovali. Minimálně dva góly jsme jim však darovali. To, co jsme měli hrát my, tak hráli Kozlovice. V závěru už to byl chaos. Jejich vítězství je zcela zasloužené," dodal Hošek.

Autor: Jaroslav Pazdera

Číst 5701 krát Naposledy změněno sobota, 05 duben 2014 07:05