1:1 (1:1)

Kozlovice potopily dvě branky během tří minut - 31.5.2015

neděle, 31 květen 2015 20:48
Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Autor: DENÍK

Kozlovice – Fotbalisté Kozlovic přivítali v rámci 28. kola divizní skupiny E soupeře z horních pater tabulky, Brumov. Prosluněné nedělní odpoledne nabídlo kvalitní utkání, ovšem se špatným koncem pro domácí příznivce. Kozlovičtí přišli ve druhém poločase během tří minut o tři body. Dvěmi přesnými asistencemi se o to zasloužil hlavně brumovský kapitán a bývalý prvoligový hráč Tomáš Polách.

V dresu Brumova nastupují další dvě zajímavá jména. Bývalý slávista Zdeněk Šenkeřík či někdejší stoper Anderlechtu Brusel či Stoke City Martin Kolář. V prvním poločase ale jména Brumovským nepomohla, Kozlovičtí měli více ze hry. Už v 8. minutě po standardce Kaďorka mířil hlavou těsně nad Střelec.

Lukáš Kaďorek dělal levé straně hostů velké problémy. Ve 24. minutě prověřil hostujícího brankáře Smolíka, který musel jeho střelu vytáhnout na roh. Hlavička Janoštíka ve 40. minutě se ještě neujala, o tři minuty později už ale v samostatném úniku přenechal kozlovický útočník koncovku Kaďorkovi, který krásným lobem otevřel skóre utkání.

„V prvním poločase jsme mohli přidat i další branku, soupeře ale ve dvou situacích podržel brankář. Jak se později ukázalo, tak dnes rozhodla produktivita v útoku," řekl po utkání trenér Kozlovic Roman Matějka.

Brumov začal hrát až ve druhé půli, Kozlovičtí si však vytvářeli šance i nadále. Tutovku měl na kopačce Koutný po nabídce Schlehra, bránu hostů těsně netrefil. Domácí by nejraději vymazali úsek mezi 54. a 57. minutou zápasu. Právě v této době dokázalo Elseremo otočit vývoj utkání. Nejprve Polách předložil míč Olinu Bartozelovi, který měl snadnou práci – 1:1. Druhou gólovou nahrávku si Polách schoval pro Zdeňka Šenkeříka. Přesný centr z pravé strany mu doslova posadil na hlavu, exslávista nezaváhal.

Po 65 minutách hry si Kozlovice vytvořily dva slibné závary před hostující bránou, ani jeden však brankou neskončil. V 75. minutě se ke střele ve vápně dostal Janoštík, pálil ale jen do bloku těl před sebou. V závěru si i Brumov vytvořil dvě slibné příležitosti, gól už však diváci neviděli.

„Brumov ve druhém poločase využil dvě velké šance, my jsme asi ze čtyř šancí nedali nic. Kluci znovu v poli zahráli dobře, bohužel udělali dvě chyby vzadu. Toho se musíme vyvarovat. Kombinačně to je vše pozitivní, ale dnes jsme zvadli v koncovce," mrzelo trenéra Kozlovic.

Fotbalový klub Kozlovice – FC Elseremo Brumov 1:2 (1:0)

Branky Kozlovic: 43. Kaďorek

Kozlovice: Kadlec – Střelec, Tomčík, Dlouhý, Heger – Kaďorek, Dostál, Schlehr, Hatle (63. Šolín, 83. Petráš), Koutný – Janoštík. Trenér: Roman Matějka

Autor článku: Ivan Němeček; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

Číst 4241 krát Naposledy změněno neděle, 31 květen 2015 20:55