5:1 (2:0)

Hranice prohrály potřetí v řadě, ve finiši je zlomily Kozlovice - 15.4.2017

pondělí, 17 duben 2017 22:12
Foto ze zápasu Foto ze zápasu Autor: DENÍK

Do posledních minut obrovsky vyrovnané „malé" okresní derby sledoval pěkně zaplněný stadion v Hranicích. Dorazil soupeř z Kozlovic, který na podzim v domácím prostředí soka z vyšších pater tabulky porazil 3:1. Tentokrát se misky vah mohly převážit na kteroukoliv stranu, závěr ale patřil hostům. Ti díky gólu Jakuba Šolína z 87. minuty zvítězili 1:0.

logo sk hraniceSK Hranice – FK Kozlovice logo-fk-kozlovice
0:1 (0:0)

• Místo utkání: Hranice
  • Branky : 87. Šolín. Rozhodčí: Kaloč – Mojžíš, Galásek. ŽK: Sobek ml. - Vogl.
  • Diváků: 220
  • Hranice: Tomečka – Sobek ml., Kundrát, Čáp, L. Lasovský – Nehyba (83. Kalous), M. Kuchař, M. Lasovský, D. Kuchař (71. Hoffmann) – Širůček, Vyka.
  • Trenér: Rostislav Sobek starší
  • Kozlovice: Kadlec – Střelec, Michal Král, Tomčík, Zach – Martin Král – Vogl (76. Přikryl), Kaďorek, Schlehr (86. Makowski), Kyselák – Galetka (67. Šolín).
  • Trenér: Ivo Zbožínek, Tomáš Bureš

„Po tom, co se nám stalo v posledních dvou zápasech, jsme chtěli hrát hlavně dobře do defenzivy, nechtěli jsme dostat gól,“ připomněl kozlovický trenér Tomáš Bureš zejména poslední domácí debakl 0:5 s Valašským Meziříčím. Tentokrát mohl být spokojen.

Sice se hrálo celou dobu bez branek, šance ale sobotní duel nabízel od začátku. Hrála se vyrovnaná partie, o něco nebezpečnější ovšem byli po většinu první půle Kozli.

Velkou možnost však neproměnil Schlehr ani Galetka, nakonec to tedy mohly být Hranice, kdo půjde do šaten s náskokem. Nadějné střely Širůčka a Vyky z větší vzdálenosti ale skončily těsně mimo Kadlecovu bránu.

„Věděli jsme, že s nimi můžeme hrát, pokud udržíme balon na jejich půlce. Ze začátku se nám to nedařilo, soupeř měl nějaké šance. V závěru první půle už jsme ale byli trpělivější a lepší,“ hodnotil mač hranický kouč Rostislav Sobek.

Ve druhém poločase už to byl spíše tuhý boj a začalo to vypadat, že diváci se gólu nedočkají, což trefně glosoval jeden z domácích příznivců: „Dukla hraje s Potštátem 3:2, moje mě ukecala na žebírka, říkal jsem jí, ať jdeme radši na bramboráky,“ vyjádřil místní fanda touhu nejen po jiném občerstvení na konkurenčním hranickém hřišti. Přál si hlavně gólové hody.

ROZHODL ŽOLÍK ŠOLÍN

Úplně o hladu nakonec nezůstal, s tím, co mu naservíroval kozlovický Jakub Šolín však spokojen nebyl.

Kozlovice v poslední desetiminutovce soupeře zatlačily a střídající Šolín sice napoprvé balon ve vápně vůbec netrefil, míč mu ale se štěstím zůstal u nohy a druhý pokus už skončil v síti. Hrála se 87. minuta a bylo jasné, že jde o rozhodující trefu.

„Rozhodla naše chyba na pravé straně. Chyběla nám pak větší kvalita v útočné fázi. Stěžejní hráči měli zdravotní potíže, třeba Honza Nehyba, ztěžkly mu už nohy," uznal Rostislav Sobek.

Kozlovičtí tedy nakonec odjížděli velice spokojení. „Kluci hráli velmi poctivě. Ve druhém poločase jsme dobře prostřídali, domácí byli v závěru trošku nervózní, což byla voda na náš mlýn," uzavřel Tomáš Bureš.

Kozlovice se tak ve vyrovnané tabulce na Hranice dotáhly na rozdíl jediného bodu. Sportovní klub si naopak připsal již třetí prohru v řadě a bude se muset zvednout, aby jej nečekal propad z elitní pětky do úplně jiných sfér divizní skupiny E.

Autor článku: Ivan Němeček / Hranický deník.

Číst 3045 krát Naposledy změněno pondělí, 17 duben 2017 22:39