FK Kozlovice - Slavičín
01 / 01

2:2 (1:0)

Kozlovice nevyzrály na druhý Havířov. Rozhodla efektivita a rohy Matušoviče - 9.10.2016

pondělí, 10 říjen 2016 16:50
Muži FK Kozlovice ročník 2016/17 Muži FK Kozlovice ročník 2016/17 Autor: DENÍK

Kozlovice – Druhý tým divizní tabulky zavítal v neděli odpoledne na hřiště fotbalistů Kozlovic. Havířov Miroslava Matušoviče po efektivním výkonu zvítězil 2:0. Právě hrající trenér Indiánů byl u obou branek svého týmu.

„S výkonem jsem spokojený, s výsledkem samozřejmě ne. Bohužel, fotbal se hraje na góly a soupeř byl produktivnější, to rozhodlo. Já klukům nemám co vytknout," řekl po zápase brankář a asistent trenéra Kozlovic Tomáš Bureš. Ten při absenci kouče Romana Matějky opět usedl na trenérskou lavici jako jeho zástupce. Pomáhal mu také zkušený Ladislav Dlouhý.

Zrovna nejkrásnější fotbalovou podívanou asi dvoustovka fanoušků v Kozlovicích nesledovala. Příliš šancí k vidění nebylo.

Domácí jich přeci jen měli více, avšak v prvním poločase se do příležitostí dostávali hlavně po chybách v rozehrávce Havířova či při standardních situacích, které zahrával hlavně nejlepší střelec týmu Kaďorek.

A právě ze standardky padla první branka střetnutí. Miroslav Matušovič zahrával rohový kop, který do vlastní branky usměrnil s největší pravděpodobností domácí Patrik Sikora. Hosté šli v 11. minutě poněkud šťastně do vedení.

To však dokázali celkem bez problému udržovat i ve druhém poločase. Kozli se dostávali do tlaku asi od 66. minuty, jejich hru oživil střídající Žůrek. Finální a předfinální fáze domácího celku ale nefungovala tak, jak by měla. O definitivní rozhodnutí se postaral znovu po Matušovičově dobře kopnutém rohu v 84. minutě hlavou Petr Cigánek.

„Situací ke skórování jsme podle mě měli dost. Asi tak čtyři, víc jich těžko budete mít. Soupeř tak velké šance neměl. Myslím si, že rozdíl byl jen v produktivitě. Zápas trošku ovlivnil i rychlý gól, jinak bych řekl, že jsme po většinu zápasu byli lepším mužstvem," uzavřel domácí Tomáš Bureš.

V příštím kole zajíždí Kozlovice do Opavy, kde v neděli změří síly s rezervou druholigového týmu.

Autor článku: Ivan Němeček; plně převzato ze stránek Přerovského deníku.

poznámky:

FK Kozlovice – MFK Havířov 0:2 (0:1)

1. Sestava Kozlovic: Konečný – Střelec, Tomčík, Sikora (66. Hradil), Šolín (55. Žůrek) – Martin Král – Kaďorek, Matocha, Hrušák, Kyselák – Přikryl (78. Dlouhý)