FK Kozlovice - Hranice

FK Kozlovice - Hranice

Kozlovice daly v Šumperku tři góly, domácí dohrávali v devíti - 28.10.2019

pondělí, 28 říjen 2019 21:25
Kozlovice daly v Šumperku tři góly, domácí dohrávali v devíti - 28.10.2019 Autor: Deník / Jan Pořízek

Po dvou zápasech na hřištích soupeřů se šumperští fotbalisté vrátili v divizi zpět na svůj trávník, navíc psychicky posílení o výhru v Hranicích, nedělní duel s Kozlovicemi ale vůbec nezvládli.

FK Šumperk - FK Kozlovice

• Místo utkání: Šumperk
  • Branky: 77. Olejník - 29. Kostka, 47. Řehák, 60. Přikryl
  • Rozhodčí: Müller - Nejezchleb, Machorek
  • ŽK: Olejník – Řehák, Strašák, Galetka
  • ČK: 89. Ostrovka (Šumperk)
  • Šumperk: Kreizl – Jurásek, Olejník, Smrž, Nosál (46. Liďák) – Bernard, Andoniu (46. Šumbera), Dostál – Ostrovka, Nimrichtr (68. Žák), Tran
  • Trenér: Zdeněk Opravil
  • Kozlovice: Konečný – Střelec, Kostka, Řehák, Matějka – Přikryl (89. Chudoba), Král, Schlehr, Kyselák (84. Vogl), Strašák (87. Baculák) – Galetka (66. Nekuda)
  • Trenér: Roman Matějka

„Dnes to bylo bohužel takové utkání, kdy nám nešlo vůbec nic, už od začátku jsme tahali za kratší konec. Soupeř nás nijak zvlášť nepřehrál, ale my jsme si směrem dopředu toho moc nevytvořili,“ prozradil úvodem Deníku šumperský kouč Zdeněk Opravil.

Jeho svěřenci pak v tomto klání dojeli na neubráněné standardní situace Kozlovic, když první dvě trefy hostů de facto rozhodly o osudu celého zápasu.

„Tady měl soupeř výškovou převahu, což dokázal využít. Oni to tak mají, že pokud nedají góly ze hry, pomohou si právě standardkami,“ pokračoval v hodnocení lodivod FK Šumperk.

Celek Kozlovic udeřil poprvé po půlhodině hry zásluhou Kostky, hned po přestávce pak po rohovém kopu skóroval zblízka Řehák.

„Tohle mě naštvalo. O přestávce si v kabině řekneme, že chceme s výsledkem něco udělat, ale místo toho hned v úvodu druhé půle dostaneme druhý gól. Pak už bylo těžké proti takovému soupeři výsledek nějak otáčet,“ mrzela Zdeňka Opravila rozhodující situace utkání.

Ani poté nepřišlo z domácí strany nějaké herní zlepšení, hosté z Kozlovic svého protivníka do své šestnáctky prakticky vůbec nepouštěli, navíc po jednom rychlém protiútoku přidali trefu na 0:3.

V 77. minutě se sice nakonec povedlo Milanu Olejníkovi smazat nulu na kontě kozlovického gólmana, na osud zápasu to však již nemělo vliv.

Závěr pak domácí dohrávali pouze v devíti, když nejprve musel pro zranění kolene odstoupit kapitán Bernard a poté dostal zcela zbytečně červenou kartu Ostrovka, když úmyslně nakopl míčem do protihráče v přerušené hře.

„Čekal jsem bojovné utkání, což se potvrdilo, Šumperk je tým, který hraje pořád v pohybu, má vysoký pressink, dohrává souboje a první půli jsme s tím trochu měli problém,“ přidal se s hodnocením kozlovický trenér Roman Matějka.

„Ale nás zatím na podzim zdobí poctivá práce dozadu, takže kromě pár situací jsme Šumperku prakticky nic nedovolili. Zápas rozhodly naše dvě standardky, kde bylo vidět, že domácí mají problém tyto situace bránit, tam byla dnes podle mě jejich největší slabina,“ dodal závěrem Roman Matějka.

Autor článku: Miroslav Pergl / prerovsky.denik.cz.

Číst 75 krát Naposledy změněno pondělí, 28 říjen 2019 21:41

1. Kozlovice