Slavičín - Kozlovice

Slavičín - Kozlovice

Kozli z posledního rohu heroicky urvali tři body s Dolním Benešovem - 05. 11. 2017

úterý, 07 listopad 2017 20:10
Ilustraní foto Ilustraní foto Autor: Deník/Němeček Ivan

Po třech zápasech bez výhry zabrali v pravý čas. Fotbalisté Kozlovic ve šlágru 14. kola divize E uspěli po infarktovém závěru bitvy s Dolním Benešovem.

FK Kozlovice - Dolní Benešov

• Místo utkání: Kozlovice
  • Branky: 2. Nekuda, 18. a 92. Ma. Král – 20. Košárek, 43. Romaněnko
  • Rozhodčí:Dudek – Mojžíš, Částečka
  • ŽK:Krejčíř, Kyselák, Schlehr, Šolín, Galetka – Rubý, Hartmann
  • Kozlovice: Konečný – Krejčíř, Ma. Král, Dostál, Heger – Vogl, Šolín, Schlehr, Kyselák – Nekuda, Přikryl
  • Trenér: Roman Matějka
  • Dolní Benešov:Hampel – Romaněnko, Rychnovský, Moravec, Haas – Hartmann, Foitzik, Košárek, Pechuch – Rubý, Labuda
  • Trenér:Marcel Melecký

Kozli se nejspíš inspirovali duelem hokejových Zubrů o den dříve.

Nedělní souboj dvou týmů elitní čtyřky soutěže rozhodl totiž prakticky v poslední vteřince kapitán Martin Král.

„Byly to obrovské nervy na hranici infarktu,“ usmíval se po utkání kozlovický kouč Roman Matějka, který bezprostředně po rozhodující trefě svého stopera emotivně slavil stylem José Mourinho. Chyběl snad jen drahý oblek a jízda po kolenou.

Důvod byl jasný. V 18. minutě to totiž vypadalo na jednoznačný zápas, kozli vedli 2:0.

Nejprve využil nekompromisně chybu v hostující obraně Petr Nekuda, zvýšení obstaral trošku se štěstím odrazem míče od tyče a od brankáře centimetry za brankovou čáru Martin Král.

Dolní Benešov však do poločasu vlastně ze dvou vážnějších situací srovnal.

„Zápas jsme rozjeli velmi dobře. Mrzel mě pak hlavně druhý gól do kabiny z rohu. Jinak jsme totiž byli v první půlce aktivnější,“ hodnotil Matějka.

„Benešov dobře bránil, byl nebezpečný z rychlých protiútoků a ze vzdušných soubojů,“ vyzdvihl přednosti soupeře.

Po změně stran měl slušné šance Nekuda, na hostujícího gólmana Hampela však nevyzrál. Když už domácí dopravili míč do sítě, bylo to z ofsajdové dorážky, radost byla předčasná. Tu pravou si totiž Kozlovičtí schovávali až na poslední moment nastaveného času. Královu hlavičku nejprve skvěle vychytal Hampel, z následného rohu se však míč opět dostal k domácímu kapitánovi, který jej uklidil do sítě.

„V kabině jsme si řekli, že zápas už byl sice vyhraný, ale nic se neděje. Musíme zabrat, jít si pro vítězství, vždyť je to 2:2. Pak jsme si za svůj výkon vítězství zasloužili. Vypracovali jsme si tři gólové šance, Benešov hodně držel jejich brankář. Konečný taky vytáhl jeden zákrok, mohlo to být naopak, ale my jsme si za vítězstvím šli a za bojovnost si ho zasloužili,“ uzavřel Roman Matějka.

Jeho tým tak domácí rozlučku s podzimem zvládl a v tabulce je druhý, bod za vedoucím nováčkem z Ústí. Kozly čekají ještě dva těžké duely na hřištích soupeřů, na umělce v Novém Jičíně a ve Frýdlantu.

Autor článku: Ivan Němeček / prerovsky.denik.cz.

Číst 677 krát Naposledy změněno úterý, 07 listopad 2017 20:24

PŘEDKOLO