SFK ELKO Holešov - FK Kozlovice
01 / 01

Poslední zápas

SFK ELKO Holešov - FK Kozlovice

0:2 (0:0)

Detail
Olomoucký kraj


Kozli odstartovali přípravu. Lídr divize musel hledat azyl - 26.1.2020

pondělí, 27 leden 2020 21:56
Kozli odstartovali přípravu. Lídr divize musel hledat azyl - 26.1.2020 Autor: Deník / Jan Pořízek

V rukou drží titul podzimního mistra, aby však horké zboží udrželi i během dlouhého jara, musí fotbalisté Kozlovic odvést dobrou práci i během zimní přípravy. To si dobře uvědomuje také trenér Kozlů Roman Matějka, který před pozicí favorita na nejvyšší příčky divize E rozhodně neutíká.


„Pokud kádr výkonnostně zůstane minimálně stejný jako na podzim, tak je cíl jediný. Nemůžu si dělat alibi, když jsme po podzimu na prvním místě tabulky. Chceme hrát absolutní špičku a pokusit se soutěž vyhrát,“ měl kouč jasno po prvním přípravném utkání, ve kterém jeho tým padl v Kroměříži 0:2.

Příprava je však na samotném začátku a Kozli mají tu největší dřinu před sebou. Absolvují čtyři tréninky týdně, ani tentokrát přitom nebude chybět silový dril u vyhlášeného kondičního trenéra Tomáše Tomigy.

„Každoročně se u trenéra Tomigy zaměřujeme na rozvoj síly, máme tam ale i tělocvičnu, kde s klukama budu já dělat kruhové tréninky a podobné věci,“ poodhalil Roman Matějka.

Jezdit musí do Hulína

Novinkou je fakt, že Kozli tuto zimu nevyběhnou na umělý trávník v Přerově. Tréninkové jednotky s míčem absolvují hlavně v Hulíně.

„Nedostali jsme se v Přerově na umělku, neseděly nám tam časy. Proto jsme zvolili Hulín a Chropyni. Hledali jsme azyl. Tréninkový proces se přizpůsobuje i možnostem, které máme,“ přiznal kozlovický trenér, který není vyznavačem kondičních drilů mimo trávník.

„Kdybychom měli umělku v Kozlovicích a mohli bychom to trávit na hřišti, radši bych to trávil tam. Jsem proti běhání někde po lesích. Kondice se dá dělat i na placu,“ zmínil Roman Matějka.

Vrací se Šolín. A co posily?

Na začátku zimní přípravy to nevypadá, že v Kozlovicích dojde k výrazným změnám v kádru. K týmu se zatím připojily dvě možné posily, o dalších dvou klub jedná. Jediným odtajněným jménem z hráčů na zkoušce je Michal Mádr, který působil v Bystřici pod Hostýnem a předtím v Brodku u Přerova.

Jistým pozitivem pro sílu Kozlovic je návrat záložníka Jakuba Šolína. „Za to jsem velice rád. Kuba je pro mě posílením. Vrátil se po misi, v sezoně, kdy jsme byli druzí, byl platným hráčem,“ připomněl Matějka.

Kozlovice zatím neavizovaly odchod žádného hráče z podzimního kádru. Je ale možné, že někteří přeci jen během zimy změní působiště. Vše závisí na tom, kdo z případných posil nakonec u Kozlů zakotví.

„Zatím neodešel nikdo. Pokud někoho přivedeme, uvolníme hráče, který u nás působil na podzim. Takto to bude fungovat,“ prozradil závěrem Roman Matějka.


Autor článku: Ivan Němeček / prerovsky.denik.cz.


 

Číst 2836 krát Naposledy změněno pondělí, 27 leden 2020 22:08

30. kolo

TABULKA MUŽI

POŘ.NÁZEV MUŽSTVAZB
1. Strání 29 70
2. Kozlovice 30 60
3. Bzenec 29 59
4. Vsetín 29 54
5. Holešov 30 51
6. Slavičín 30 43
7. Šternberk 29

42

8. Nové Sady 29 36
9. Rýmařov 29 33
10. Kostelec na Hané 29 33
11. HFK Olomouc 29 31
12. Nový Jičín 29 31
13. Baťov 29 30
14. Skaštice 29 30
15. Všechovice 29 28
16. Přerov 30 26
Kompletní tabulka

  

sberne-suroviny-logo logo Basf tspon-logo ask-logo logo olomoucky kraj Prerov-logo Pivovar Zubr cus logo logo NF Avast facr_male CD logo 2020 WEB Národní sportovní agentura OKF reality bidli MORKUS MORAVA CD logo 2020 WEB Movibio Fauna Hradil Meopta Deals management Master builders Master builders Master builders SPORT CONTSTRUCTION MKA Service Energo IPT Propal AZM service