Skaštice - FK Kozlovice

Skaštice - FK Kozlovice

pátek, 17 červen 2022 16:33
Kozli dráždili fotbalové bohy. Přišli o body i šanci na druhé místo - 13. 6. 2022 Foto: Deník / Ivan Němeček

Fotbalová karma? Fotbalisté Kozlovic ještě v nastaveném čase posledního domácího utkání sezony vedli 1:0. Předtím ale neproměnili obrovské množství šancí. Navíc přišel zbytečný zákrok špílmachra Strašáka, červená karta a z následné rozehrávky studená sprcha. Hostující Vsetín srovnal v 95. minutě na 1:1, sebral Kozlům šanci na druhé místo tabulky a zařídil, že domácí derniéra týmu z Přerovska hodně zhořkla.

FK Kozlovice – FC Vsetín 1:1 (1:0)

• Místo utkání: Kozlovice
  • Rozhodčí: Habermann – Slabý, Vejtasa
  • ŽK: Kyselák, Galetka, Smékal – Vítek, Matyáš, Hruška, Dulík
  • Diváci: 275
  • Branky: 17. Galetka – 95. Mlýnek
  • Kozlovice: Kolařík – Kadlec, Kostka, Řehák, Kyselák – Kaďorek, Skopal (93. Niesner), Strašák, Smékal, Guzik (90. Chudoba) – Galetka (76. Vogl)
  • Trenér: Rolinc

„Střídačka by potvrdila. Neproměnili jsme asi pátou nebo šestou šanci, tak jsem říkal, že to je zápas blbec, který skončí 1:1 a dostaneme gól v 90. minutě. Mýlil jsem se, nebylo to v 90., ale v 95. minutě. Takže mě to mrzí,“ kroutil hlavou domácí lodivod František Rolinc.

Jeho tým šel do vedení v 17. minutě, kdy se po rohovém kopu míč od Adama Galetky odrazil do brány a zdálo se, že Kozli budou mít utkání pod kontrolou. Jenže nevyužili další šance.

Na jedné straně se blýskl gólman Jakub Eliáš, který dával Valachům šanci na bodový zisk. Na druhé už před mladičkým brankářem Kozlovic Ondřejem Kolaříkem přihořívalo. Sedmnáctiletý dorostenec ale chytal spolehlivě, jednou mu pomohlo i štěstí.

„Kdo na tom zápase nebyl a pak si přečte noviny, tak tomu nevěří, ale takový je fotbal. Podobný průběh měl domácí zápas s Přerovem, kdy jsme v poli byli taky lepším týmem, vytvářeli si šance, které jsme ale neproměňovali. Bohužel,“ pokrčil rameny Rolinc.

„Gólman soupeře zachytal, ale naše šance ze šesti, pěti metrů, celá prázdná brána a my trefíme ležícího brankáře? Nechci říkat, že je to neumění, ale mělo by to vypadat trošku jinak,“ řekl kouč Kozlovic.

A tak přišel trest, se kterým domácí Kolařík nemohl nic dělat. Pumelice Tomáše Mlýnka skončila v síti, následoval závěrečný hvizd sudího a náhlý konec šancí Kozlovic na titul vicemistra divize E. Ten patří Přerovu.

„Třetí místo, jsme na bedně, je to krásné umístění. Takže z toho se odrazíme do příští sezony a já myslím, že je na čem stavět,“ uzavřel František Rolinc.

Závěrečné kolo ve Skašticích tak pro Kozly už nic neřeší.

Autor článku: Ivan Němeček / sportovní reportér (Prerovskydenik.cz).

Číst 86 krát Naposledy změněno pátek, 17 červen 2022 16:44

7. Valašské Meziříčí 26 36