FK Kozlovice - Skaštice

FK Kozlovice - Skaštice

„Kosťa on fire!“ Stoper dal Kozlovicím jistotu šesté výhry v řadě - 26. 9. 2022

čtvrtek, 29 září 2022 20:47
„Kosťa on fire!“ Stoper dal Kozlovicím jistotu šesté výhry v řadě - 26. 9. 2022 Foto: Deník / Jan Pořízek

Poprvé v kariéře dal dva góly v jednom zápase. Až stoper David Kostka uklidnil lídra divize E v nedělním utkání 8. kola soutěže. Kozlovice doma vedly nad Bzencem do 65. minuty pouze 1:0 a přes velkou herní převahu neměly nic jisté. Pak ale přišly dva Kaďorkovy rohové kopy a dvakrát správný výběr místa od netradičního střelce.

FK Kozlovice – FC TVD Slavičín 4:0 (1:0)

• Místo utkání: Kozlovice
  • Rozhodčí: Kaloč – Lukašík, Smýkal
  • ŽK: Mlýnek (Bzenec)
  • Diváci: 245
  • Branky: 65. a 80. Kostka, 15. Galetka, 83. Vítek
  • Kozlovice: Obzina – Vítek, Kostka, Řehák, Kyselák – Kozák (33. Vogl) – Kaďorek (90. Bartůněk), Skopal, Strašák, Smolka – Galetka (89. Zimmermann)
  • Trenér: František Rolinc

[/block]

„Nejprve to byl krásný centr, jen jsem nastavil hlavu a letělo to do sítě,“ popsal Kostka klíčový gól na 3:0. A jeho druhá trefa? „Zavíral jsem zadní tyč, byla tam skrumáž, nějak se to ke mně odrazilo. Sám jsem to neviděl, musím se na to podívat,“ pousmál se David Kostka.

„Kosťa on fire!“strong>

Kozlovice tak vyhrály 4:0, v kabině zazněl tradiční pokřik, který od nové sezony doprovází také rytmy hitu devadesátých let zpěvačky Gala – Freed from Desire. Tu nedávno oživili fotbaloví fanoušci v Anglii jako reakci na výkony obránce Harryho Magguirea. V Kozlovicích jde o „chvalozpěv“, tentokrát s textem „Kosťa on fire!“

„Bylo to nádherné. Ta písnička k nám do kabiny přišla tak nějak sama. Poprvé, myslím, ve druhém kole. Chytilo se to, vyhráváme, jsme na vlně, takže proč v tom nepokračovat,“ culil se 30letý obránce.

Dva góly v jednom utkání dal vůbec poprvé v kariéře. Nechybělo přitom moc a v závěru po střele z hranice vápna slavil dokonce hattrick.

„Šel jsem si pro to. Říkal jsem si, že už se mi to v kariéře nemusí podařit. Chybělo pár centimetrů,“ pokrčil rameny bývalý hráč tehdy třetiligového Hulína.

Sedmá výhra sezony se ale nerodila až tak lehce. Kozli sice udeřili v 15. minutě Galetkou, pak se ale dlouho nemohli prosadit.

„Byl to pro nás těžký zápas. Soupeř je dole v tabulce, my jsme chtěli potvrdit naše umístění a bušit do nich od začátku. To se nám dařilo, ale nemohli jsme dát góly. Střel přitom bylo hodně, pořád tam ale ne a ne spadnout ten druhý,“ hodnotil Kostka.

„Jejich útočník tam neustále nabíhal, byli nebezpeční, hráli to na brejky. Potřebovali jsme co nejdřív dát rozhodující druhý gól,“ dodal.

Pak si vzal slovo sám, v 80. minutě bylo za stavu 3:0 hotovo a po třetí gólové asistenci Kaďorka ještě na 4:0 upravil Filip Vítek.

Kozlovice jsou tak nadále v čele divize E, v osmi kolech ztratily pouhé dva body.„Za mě je to výbornou kabinou. Těším se na každý trénink a myslím, že to jde vidět i v zápasech. Momentálně si ten fotbal užívám,“ uzavřel David Kostka.

Autor článku: Ivan Němeček / sportovní reportér (Prerovskydenik.cz).

Číst 186 krát Naposledy změněno čtvrtek, 29 září 2022 20:58

4. Zbrojovka Brno B 13 24