01 / 01

0:3 (0:2)

Hororová pětiminutovka připravila Kozlovicím krutou prohru - 24.03.2019

čtvrtek, 28 březen 2019 09:23
Fotbalisté Kozlovice (ve žlutém) doma porazili 1. HFK Olomouc 4:0 Fotbalisté Kozlovice (ve žlutém) doma porazili 1. HFK Olomouc 4:0 Autor: Deník/Jan Pořízek

Pět minut hrůzy prožili divizní fotbalisté Kozlovic na umělém trávníku druhého Slavičína.

• Diváků: 150
  • Slavičín: Vypušťák - Fojtík (24. T. Švach), Zvoníček, Goňa, Horáček, Školník, Mezírka, Kalus, Juřica, Žůrek Jakub (46. Kořenek), Šebák (82. Kocián)
  • Trenéři: Petr Slončík
  • Kozlovice: Konečný – Střelec (46. Z. Matějka), Řehák, Král, Kyselák – Přikryl, Baculák (65. Číhal), Schlehr, Chudoba (86. Brabec) – Galetka, Nekuda
  • Trenér: Roman Matějka

Mezi 34. a 39. minutou nedělního utkání totiž inkasovali tři branky.

Ovšem přestože do druhého poločasu vstupovali za stavu 0:3, mohlo z toho být v závěru drama. Slavičín si však pohlídal zisk tří bodů za výhru 4:1.

Kozli totiž hned po změně stran snížili zásluhou hlavičky Zdeňka Matějky a v 80. minutě zahrával Martin Král penaltu. Tu ale neproměnil a slavičínský Vlastimil Juřica upravil v závěru konečné skóre.

„Bylo by to 3:2 a ještě tam byl samozřejmě nějaký prostor, taky psychika by mohla zafungovat. Martin si to vzal, kopl to bohužel špatně. Nevidím to ale jako důvod naší prohry, zásadní byla ta šestiminutovka, kdy jsme Slavičínu darovali tři góly,“ měl jasno trenér FK Kozlovice Roman Matějka.

Během inkriminované pasáže mezi 34. a 39. minutou se po centru Mezírky trefil nejprve Šebák, po chvíli chyboval gólman Roman Konečný, který ve vápně podrazil domácího hráče. Následnou penaltu využil Školník. Na 3:0 dával po dlouhém nákopu pravého beka Slavičína Juřica.

„Po třiceti minutách to vypadalo, že vyhrajeme 4:0 spíše my. Měli jsme herní převahu, milion rohů a spoustu neproměněných šancí. Z první vážnější situace jsme ale inkasovali. Po hrubých chybách jednotlivců jsme soupeři darovali tři góly,“ kroutil hlavou Roman Matějka.

„Výsledek neodpovídá průběhu, ale díky vlastnímu chování v defenzivě i ofenzivě jsme si takto prohrát rozdílem třídy de facto zasloužili,“ pokrčil kouč rameny.

Kozlovice tak nevyužily absence trojice Petr Švach, Elšík, Kocián, ani brzkého zranění Fojtíka. Tři body chtějí vybojovat v neděli, kdy hostí na domácím hřišti Vsetín.

Autor článku: Ivan Němeček / prerovsky.denik.cz.

Číst 2399 krát Naposledy změněno čtvrtek, 28 březen 2019 09:41