FK Kozlovice definitivně stvrdil prvenství v letošním ročníku krajského přeboru

neděle, 25 květen 2014 00:00
Ilustrační foto Ilustrační foto DENÍK/Miroslav Mazal

Výhrou v Hněvotíně fotbalisté Kozlovic definitivně ztvrdili své vítězství v letošním ročníku krajského přeboru. Jejich nejbližší pronásledovatel z Nových Sadů už nemůže jejich zisk 64 bodů překonat. O tom, zda Kozlovice využijí právo na postup do divize, se teprve rozhodne.

fc-hnevotinFC Hněvotín – FK Kozlovice fk-kozlovice

• Branky: Novotný, 82. Šulc – 27. a 54. Kaďorek, 61. Navrátil, 89. J. Dohnal.
  • Rozhodčí: Hodaň – Silný, Přikryl.
  • ŽK: -
  • ČK: -
  • Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Šulc, Švajda, Novák – Kryl (76. Žouželka), Láner, Skoumal, Kvapil – Duda, Novotný..
  • Trenér: Michal Barčík
  • Kozlovice: Kadlec – Střelec, Petráš, Mich. Král, Heger, Kaďorek, Schlehr, Václavíček (74. Talla), Šolín – Navrátil (84. Mackovík)
  • Trenér: Tomáš Martinek.

Za třemi body v Hněvotíně táhnul hostující výběr trenéra Tomáše Martinka Lukáš Kaďorek. Šikovný krajní záložník vstřelil vedoucí branku a po vyrovnání domácího Novotného na začátku druhé půle i druhou.

Kaďorkův podpis nesl i třetí gól hostů, který připravil pro Navrátila. „Byl to jeho zápas. Opravdu mu to sedlo. Musím ho pochválit," nezastíral kouč Kozlovic Martinek zásadní podíl Kaďorka na výhře.

„Myslím, že to bylo zasloužené vítězství. Domácí vsadili na zabezpečenou obranu, takže jsme hodně drželi míč, což se projevilo ve druhém poločase. Tam už jsme měli jasně navrch," uvedl Martinek.

Domácí bojovali, ale proti silnému soupeři jim potom docházely síly. Přesto se ale Hněvotínu podařilo utkání zdramatizovat. Znovu po standardní situaci se trefil Šulc.

„Věděli jsme, že nemůžeme hrát se silným soupeřem nahoru dolů. Vsadili jsme na poctivou obranu, soupeře jsme moc neatakovali, zahušťovali jsme střed a v první půli to i přineslo ovoce. Po přestávce už byl soupeř lepší," řekl trenér Hněvotína Michal Barčík.

Ten měl v už tak těžkém utkání ještě ztíženou pozici. Mimo jiné se musel obejít „Kvůli práci a studiu mi chyběli dva hráči, další dva hráli se zraněním a na lavičce jsme měli dalšího napůl zraněného kluka. Na ty podmínky jsem vlastně se zápasem spokojený. Chyby se najdou vždycky, ale hráči odvedli dobrý výkon," řekl Barčík.

Jeho tým v závěru ještě jednou inkasoval. Na konečných 4:2 upravil Jan Dohnal a odstartoval radost hostů. Bude se ale na Přerovsku hrát divize kromě Přerova a Hranic i v Kozlovicích.

„Teď je to na vedení a na tom, jestli sežene dostatek peněz. Myslím, že hráči by si to za tuto sezonu, kterou prošli poměrně suverénně, zasloužili. Posílit by ale bylo potřeba," řekl Martinek.

Autor člábku: Jiří Fišara.

Číst 4534 krát Naposledy změněno pondělí, 26 květen 2014 22:53