Díky strhujícímu závěru Kozlovice srovnaly výsledek na 2:2 - 19.3.2017

úterý, 28 březen 2017 14:06
Ilustrační foto Ilustrační foto Autor: DENÍK

SK Jiskra Rýmařov - FK Kozlovice – Díky strhujícímu závěru ale v hodině dvanácté dokázali srovnat a ze hřiště do té doby čtvrtého celku tabulky odjížděli po remíze 2:2 spokojeni. Před zápasem to přitom vypadalo, že se vůbec nebude hrát.

logo tj jiskra rymarovSK Jiskra Rýmařov - FK Kozlovice logo-fk-kozlovice

• Místo utkání: Rýmařov
  • Branky : 29. J. Furik z pen., 60. Lesák - 87. Galetka, 90. Kaďorek.
  • Rozhodčí:Dorušák - Malčánek, Grečmal
  • ŽK:Ondruška, J. Furik, Kameník - Dlouhý, Kyselák
  • ČK:-
  • Rýmařov: T. Němec (81. D. Furik), Hoza, Harazin, R. Němec (26. Lesák), J. Furik, Dydowicz, Michal Furik (46. Kopeček), Tomeček, Ondruška, Krejčík. Trenér: Milan Furik.
  • Trenér: -
  • Kozlovice: Zach (79. Tomčík), Dlouhý, Martin Král, Heger – Vogl (64. Přikryl), Dostál, Makowski (62. Hrušák), Kyselák – Kaďorek, Galetka. Trenéři: Tomáš Bureš, Ivo Zbožínek.
  • Trenér: Tomáš Bureš

Kvůli sněhové pokrývce na hřišti se ještě v den zápasu řešilo, jestli se Kozli na Bruntálsko vydají. Po konzultaci s Olomouckým krajským fotbalovým svazem se nakonec nic neodkládalo, což se ukázalo jako správné rozhodnutí.

„Obrovské absolutorium zaslouží pořadatelé. Ještě ráno tam bylo pět centimetrů sněhu, ale přijeli jsme a hřiště bylo v naprosto fantastickém stavu. Klobouk dolů,“ smekl kouč Kozlovic Tomáš Bureš.

S výkonem svého týmu na skvěle připraveném hřišti už ale spokojen tolik nebyl. Rýmařov poslal do vedení v první půli z penalty kapitán Jiří Furik. Potrestal faul Ladislava Dlouhého. Pokutový kop se před odchodem do šaten kopal i na druhé straně. Lukáš Kaďorek ale netradičně neproměnil.

„Soupeř hrál jednoduše, agresivně. My jsme se snažili o fotbal, ale na některé kluky dolehla tíha prvního mistrovského zápasu. Ale to k tomu patří. Do koncovky jsme se na můj vkus dostávali strašně málo,“ popisoval Tomáš Bureš.

Chvíle nejlepšího střelce soutěže ale teprve měly přijít. Když šli domácí po hodině hry do dvougólového vedení po gólu Lesáka a Kozlovičtí se ne a ne prosadit, vypadalo to, že hosté odjedou bez bodu.

Jenže v 87. minutě poslal Kaďorek centr na Adama Galetku a naděje vzplály. Sám Lukáš Kaďorek pak v závěru z trestného kopu asi z 25 metrů vystřelil svému mančaftu bod.

„Ve finále je to šťastná remíza, ale minimálně bod jsme si zasloužili. Po vývoji zápasu je ten výsledek pozitivní,“ uzavřel kouč Kozlů.

V dalším kole je na programu fotbalový svátek na Přerovsku. Kozlovice doma přivítají přerovskou Viktorku. Tentokrát ale do duelu budou vstupovat v roli favorita.

Autor článku: Ivan Němeček / Přerovský deník.

Číst 3015 krát Naposledy změněno úterý, 28 březen 2017 19:55