5:1 (2:0)

Cíl jsme splnili, 21. bod jsme dosáhli již s Určicemi - 26.10.2014

neděle, 26 říjen 2014 00:00
Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Muži FK Kozlovice ročník 2014/15 Autor: DENÍK

Kozlovice - před startem sezóny jsme si přáli mít v tabulce po podzimní části soutěže minimálně 21 bodů, po zápase s Určicemi si můžeme říci, že je splněno. S bývalým tradičním soupeřem z kraje se ovšem vítězství nerodilo snadno. Rozhodly rychlá odpověď na vyrovnávací branku Určic a tři minuty nato pojistka na 3:1.

• Trenér: Kamil Štěpaník.

Poprvé jsme byli v utkání divize bráni jako favorité. Ovšem přiznejme si, tato role nám nikdy neseděla a začátek utkání a vlastně celý první poločas potvrzoval, že proti soupeři se strategií zaměřenou na obranu máme problém hru tvořit - hráli jsme staticky, kombinace vázla na prvním doteku s míčem a ani přesnost přihrávek nebyla ideální.

První šance v utkání si tak připravoval jen soupeř. Velmi aktivní byl především hráč s č. 15 Lubomír Machynek, který se krátce po sobě (v 5. a 7. minutě) dvakrát objevil úplně sám před Kadlecem, naštěstí dvakrát branku minul.

Pak následovala hluchá pasáž, kterou musel divákům zpestřit alespoň paraglidista přelétající nad hrací plochou. Krátce na to v 24. minutě za Kadlecem zazvonila tyč a o minutu později se do první šance dostal konečně už i domácí hráč. Střelec vyzval ke skórování Přikryla, ten sice přehodil brankáře, ale míč neměl potřebnou rychlost a obránce jej bezpečně odkopnul.

Davida Střelce bylo vidět i v následujících minutách, ve 32. dostal míč za záda brankáře, ale vzhledem k tomu, že se mu to povedlo rukou, ocenil jej sudí Drápal žlutou kartou. O 4 minuty později už arbitr posoudil Střelcův souboj s brankářem jako v souladu s pravidly a Kaďorek díky tomu dosáhl branky přímo z rohu.

Zbývajících deset minut zapadlo do šedě studeného dne.

Zato druhý poločas diváky rozehřál hned od úvodu. Po šanci Kozlovic v 46. minutě, kdy po Kaďorkově střílené přihrávce míč proletěl po čáře malého vápna nikým nezasažen, příliš nechybělo a soupeř málem vyrovnal. 49. minuta přinesla 3 nebezpečné střely Určic, které s vypětím všech sil obránci zablokovali.

Co se Určicím v tuto chvíli nepovedlo, podařilo se v 62. minutě. Nejprve přečkaly šanci Koutného, kterému opět gólovku připravil Kaďorek, a pak potvrdily pravidlo „nedáš-dostaneš“. Král ztratil ve středu hřiště míč a po dvou přihrávkách a teči se míč zatřepotal v síti. Zapletal vyrovnal na 1:1.

Ani ne za tři minuty se stav utkání znovu změnil. Kaďorek znovu utekl po pravém křídle a znovu míč přihrával nabíhajícím spoluhráčům. K nim se však balón nedostal, Zbožínek jej nasměřoval do vlastní branky.

Za další tři minuty bylo rozhodnuto. Po výkopu Kadlece převzal míč Koutný, posunul jej na velké vápno Přikrylovi, ten přehodil obránce a Schlehr stál přímo před brankářem a prosadil se. Svou 4 brankou v sezóně zakončil velmi živých 10 minut a stanovil výsledek utkání na 3:1.

I když do konce utkání zůstalo 20 minut, vše podstatné už diváci viděli, jen si sem tam mohli povzdechnout nad rozehrávkou obou družstev, jejich koncovkou a zmařenými brejkovými situacemi domácích. Snad jen akce Kaďorka (74.) a na druhé straně Losa (88.) zakončené střelami vybočovaly z tohoto hodnocení.

S výsledkem, 3 body a výkonem Kaďorka můžeme být spokojeni. Kladně lze hodnotit i výkon sudího Drápala, který řešil situace s přehledem a své výroky dokázal před diváky slovně velmi dobře prodat. Ovšem s nelibostí sledujeme klesající diváckou návštěvu, proto Vážení spoluobčané, přijďte nás podpořit v dalších utkáních - například pojeďte s námi do Brumova.

Autor článku: (em).

Číst 4822 krát Naposledy změněno pondělí, 27 říjen 2014 09:13