Upracovaná výhra, ale počítá se. Kozlovice přetlačily Vsetín a jsou druhé - 10. 9. 2017

pondělí, 11 září 2017 21:18
Ilustraní foto Ilustraní foto Autor: Deník/Jan Pořízek

Dvanáct žlutých karet, z toho jedna znamenala červenou, pěkná návštěva a jediný gól. Takové bylo utkání 6. kola fotbalové divize E mezi domácími Kozlovicemi a nováčkem soutěže ze Vsetína. Kozli díky těsné výhře 1:0 získali upracované tři body a v tabulce se osamostatnily na druhém místě.

FK Kozlovice - FC Vsetín
1:0 (0:0)

• Místo utkání: Kozlovice
  • Branka: 74. Schlehr
  • Rohodčí: Bernatík – Kneisl, Lysák
  • Diváků: 325
  • Kozlovice: Konečný – Krejčíř, Ma. Král, Tomčík, Heger – Kaďorek (70. Pavelka), Schlehr, Dostál, Šolín – Přikryl (61. Galetka), Nekuda (90. Kyselák)
  • Trenér: Roman Matějka
  • Kozlovice: Dobeš – Maček, Dulík, Ondráš (37. Matůš), Mydlář – Bartozel, Kresánek, Bublák, Surovec – Stuchlík, Jaroš (77. Amrich)
  • Trenéři: Miroslav Mičega

„Dnes to bylo utrápené vítězství. Soupeř nepřijel hrát fotbal, přijel bránit, a my jsme dnes fotbal taky nehráli. Bylo to kostrbaté, bolavé, kombinace vázla,“ nebyl s hrou spokojen trenér domácích Roman Matějka.

Úvod nedělního duelu byl vyrovnaný, asi po pětadvaceti minutách však začali diktovat tempo hry Kozli. V obrovské šanci se tak zjevil nejprve Jakub Šolín, tváří v tvář Dobešovi však nechal vyniknout vsetínského gólmana. Chvíli poté po Kaďorkově rohu Krejčíř nastřelil tyč.

Kozlovice svůj tlak vystupňovaly v závěru prvního poločasu. Kaďorek s Nekudou sehráli při standardce secvičenou věc, druhý jmenovaný ovšem nastřelil pouze Dobeše.

„Přece jen jsme si vypracovali tři velké šance, nějaký gól by nám pomohl, aby to ten tým nakoplo. To se nám nepodařilo,“ mrzelo Matějku.

Domácí si další šance vypracovali hned po změně stran. Po dalším Kaďorkově centru tentokrát netradičně z levé strany ve stoprocentní pozici hlavičkoval těsně vedle Martin Schlehr. Jeho chvíle teprve měla přijít.

V 74. minutě jej totiž přesným pasem vyslal do brejku střídající Galetka, Schlehr si ve vápně počínal tentokrát výborně a pěkným lobem přehodil Dobeše, Kozlovice vedly 1:0.

Hosté občas zahrozili z brejků nebo po chybě domácích, největší problémy modrožlutým dělal agilní Jan Stuchlík. Právě on ale nakonec byl smutným hrdinou utkání.

V 81. minutě totiž nešetrně nakopl kozlovického Krejčíře, za což po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch. Hosté si tak prakticky zavřeli dveře k možnému vyrovnání. Kozli si vítězství pohlídali.

„Jsou to cenné, upracované tři body. Doma s nulou, dostali jsme tady zatím jen jeden gól, naštěstí nám drží defenziva,“ shrnul vše nakonec pozitivně Roman Matějka.

Autor článku: Ivan Němeček / prerovsky.denik.cz.

Číst 4264 krát Naposledy změněno pondělí, 11 září 2017 21:32