Petrovice - Kozlovice

Petrovice - Kozlovice

Kouč Matějka se vrací do Kozlovic: Byla to jasná volba

Před rokem bilancoval po velmi úspěšném jaru, letos je v překvapivě jiné pozici. Trenér Roman Matějka musel během uplynulé sezony u týmu Kozlovic ze zdravotních důvodů skončit.

Po loňském třetím místu v divizi z toho letos byla osmá příčka pro tým z Přerovska.

Již závěrem jara to odnesla trenérská dvojice Tomáš Bureš – Ivo Zbožínek. Zbytek sezony tak odkoučoval Kamil Štěpaník.

Roman Matějka je ale nyní opět fit a hlásí comeback. „Kozlovice mi přirostly k srdci,“ netají se kouč.

Jak se vlastně „upekl“ váš návrat do Kozlovic?
Nabídek bylo povícero, k fotbalu jsem se chtěl vrátit. Nakonec jsem se domluvil v Kozlovicích na ročním působení. Už v zimě jsem byl osloven, ale ještě jsem nevěděl, jak mi dopadnou zdravotní výsledky. Nechtěl jsem nic slibovat. Chtěl jsem počkat minimálně do léta.

Fotbalově jste se ale i tak pořád angažoval, je to tak?
Působil jsem v Kroměříži, pomáhal jsem s U17, ale nevykonával jsem trenérskou činnost naplno. Taky jsem se v Kojetíně staral o ty nejmenší fotbalisty. Ale kvůli zdraví jsem se nechtěl nikde uvázat.

Těšíte se na svůj návrat?
Říká se, že do stejné řeky nevstoupíte dvakrát, ale já jsem byl v Kozlovicích vždy spokojený. Se všemi jsem dobře vycházel. Samozřejmě to má své plusy a mínusy, když se vracíte do bývalého působiště. Prostředí i fanoušci mi ale přirostli natolik k srdci, že to pro mě byla jednoduchá volba.

Sice jste většinu sezony u týmu nebyl, ale jak hodnotíte letošní působení Kozlovic v divizi?
Bylo to kostrbaté. Ta sezona byla neučesaná. Tým na tom byl kvalitativně velice slušně, ale nedokázal chytit nějakou vítěznou vlnu. Je pravda, že loňské jaro byl kádr ještě kvalitnější. Přeci jen, před touto sezonou odešli třeba Krejčíř a Axamit. To se na hře taky trošku podepsalo. Pak tam na podzim byla nesehranost. Hodně se na konečném umístění podepsalo právě to, že se nedařilo držet delší šňůru vítězných utkání. V sezoně předtím se nám tohle dařilo.

Co říkáte na odvolání trenérů Bureše a Zbožínka a krátké působení Kamila Štěpaníka?
Tohle si vůbec netroufnu hodnotit, sám to nemám rád. Jak Kamil Štěpaník, tak Tomáš Bureš jsou moji kamarádi. Odvolání trenéra pět kol před koncem je sázka do loterie. Spíš je to takový psychický impuls. Práce trenéra se pořádně projeví podle mě až po roce nebo roce a půl.

Nyní už asi dáváte dohromady kádr pro letní přípravu, je to tak?
Samozřejmě. Noví hráči jsou osloveni, věřím, že všichni, se kterými jsem jednal, se do přípravy zapojí. Začínáme v pátek 7. července v Kozlovicích, pak je to celkem intenzivní – pojedeme minimálně čtyři tréninky v týdnu, někdy budeme hrát i dva zápasy. Bude to hektické, přijdou hráči na zkoušku, víc než učesávání herního stylu to bude o tom rozhodování, koho si necháme v kádru. Ale věřím tomu, že se nachystáme dobře.

A stávající hráči a opory zůstávají?
Většina ano. Vím, že Štěpán Přikryl se má od nás vrátit z hostování do Prostějova. Ale kdyby chtěl, je pozván do přípravy i k nám. Jediné, co mám informaci, je, že Karel Makowski projevil zájem vrátit se do Kralic. Samozřejmě asi budou ještě nějaké změny, ale jinak mám info, že by ten kádr měl zůstat pohromadě.

Jaké jsou cíle pro další sezonu, chcete zaútočit na vyšší patra tabulky?
Kdybych nechtěl výš, tak nemá cenu to dělat. Neumím prohrávat, nemám to v povaze (směje se). Bude se to odvíjet od toho, jaký kádr poskládáme a jak si to vše sedne. Podzim bývá pak velkým otazníkem. Cílem bude určitě minimálně horní polovina tabulky.

Je určitě škoda, že ze soutěže nyní zmizelo derby s Přerovem, že?
I když to utkání bylo kolikrát vypjaté a už před zápasem probíhalo různé napadání přes Facebook a podobně, bude mi to chybět (usmívá se). Mělo to své kouzlo a atmosféru. Přišla spousta lidí, hráči se na hřišti chovali jinak než při jiných utkáních. Mělo to náboj. Teď to zažijí Hranice s Ústí, což jim závidím.

Nováček z Ústí také nebude lehkým soupeřem, je zvyklý vyhrávat. Co říkáte na tento tým?
Ještě jej nemám nastudovaný, analýzu soupeře si dělám až před mistrákem. Máme s Ústím i přátelák, ale ten asi taky moc nenapoví. Divize je o něčem jiném, samozřejmě vím, že ten tým má svoji kvalitu, v zimě dokonce Kozlovice v přípravě porazil, takže určitě do divize patří. Do jaké míry se tam dokáže uplatnit, to uvidíme. Jeseník to zvládl skvěle.

Autor: Ivan Němeček

Zdroj: Prerovsky.denik.cz

3. Dolní Benešov 7 15
6. Frýdlant n/O 7 11